Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Kvůli popelu z erupce sopky Agung bude mezinárodní letiště na Bali uzavřeno dalších 24 hodin. Otevřít by se mělo zítra v 07:00 místního času. Australská policie zatkla muže, který plánoval spáchat na Nový rok v Melbourne teroristický útok – na náměstí chtěl střílet do lidí. Zadrženému hrozí až doživotní trest. Jaké další zprávy byste dnes ze světa měli vědět?

Mezinárodní letiště na Bali bude uzavřeno dalších 24 hodin

Indonéské úřady dnes o dalších 24 hodin prodloužily uzavření mezinárodního letiště na ostrově Bali kvůli popelu z erupce sopky Agung. Letiště by mělo být opět otevřeno 29. listopadu kolem 07:00 místního času. Informovala o tom agentura Reuters. Indonéské úřady v pondělí zvýšily varování před soptícím vulkánem Agung na nejvyšší možný stupeň a rozšířily zónu určenou k evakuaci na deset kilometrů kolem sopky, neboť bezprostředně hrozí větší výbuch.

Policie v Melbourne zatkla muže, který plánoval útok

Australská policie zatkla muže, který plánoval spáchat na Nový rok v Melbourne teroristický útok. Zadrženému hrozí až doživotní trest. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC. Muž, kterému je kolem 20 let, plánoval střílet do davu na náměstí Federation Square v Melbourne na oslavách Nového roku. Podle policie v souvislosti s plánovaným útokem už žádné nebezpečí nehrozí, jelikož zadržený neměl komplice.

KLDR podle Japonska možná podnikne další raketový test

Japonsko zachytilo radiové signály, které mohou naznačovat, že se Severní Korea chystá odpálit balistickou střelu. Podobné signály nicméně nejsou zcela neobvyklé a nejnovější satelitní snímky spekulaci nenasvědčují. Agentuře Reuters to dnes řekl japonský vládní zdroj. KLDR od dubna do září, kdy odpálila raketu, jež přeletěla japonský ostrov Hokkaidó, každý měsíc odpálila asi dvě až tři střely. Od té doby aktivita Pchjongjangu ustala.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek