Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Američtí senátoři schválili pozměněnou verzi daňové reformy. Znovu ji bude muset odsouhlasit Sněmovna reprezentantů. Evropská komise by mohla navrhnout hlasování o porušování právního státu v Polsku. S Macronem je spokojená více než polovina Francouzů. Co důležitého ze světa byste dnes měli vědět?

Americký Senát schválil daňovou reformu

Senát amerického Kongresu schválil s úpravami konečnou verzi daňové reformy navržené prezidentem Donaldem Trumpem. Pozměněnou verzi proto ještě musí opět schválit Sněmovna reprezentantů, která o ní má hlasovat ještě dnes. Podle agentury AP jde o nejrozsáhlejší daňovou reformu ve Spojených státech za více než 30 let.

Evropská komise by mohla navrhnout hlasování o Polsku

Evropská komise by dnes mohla navrhnout členským zemím EU hlasování o tom, zda v Polsku existuje trvající riziko vážného porušování základních hodnot unie. Postup podle sedmého článku lisabonské smlouvy o fungování unijních institucí by byl mimořádně třaskavým řešením už řadu měsíců se vlekoucího sporu mezi komisí a Polskem o stav právního státu v zemi.

Francouzi jsou s Macronem spokojení

Více než polovina Francouzů je podle dnes zveřejněného průzkumu veřejného mínění agentury BVA s prezidentem Emmanuelem Macronem spokojená. Polepšil si zejména u mladých voličů a „dělnické třídy“. Informovala o tom agentura Reuters.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek