Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Severní Korea přijala nabídku Soulu na jednání. To se uskuteční příští úterý a má se týkat účasti severokorejských sportovců na olympiádě a dalších otázkách oboustranného zájmu. FBI dostala dokumenty o kontaktech Trumpova týmu s Rusy. USA dál trápí mrazy a sněhová kalamita. Co důležitého ze světa byste dnes měli vědět?

Severní Korea přijala nabídku k jednání, uskuteční se v úterý

Severní Korea přijala nabídku Soulu na uspořádání oficiálních rozhovorů, které se uskuteční příští úterý. Oznámila to jihokorejská vláda. Podle jejího mluvčího bude předmětem jednání severokorejská účast na zimní olympiádě v Pchjongčchangu a „další otázky oboustranného zájmu“. O naději na zlepšení napjatých poměrů mezi oběma znepřátelenými částmi Korejského poloostrova se mluví od novoročního projevu Kim Čong-una, v němž severokorejský vůdce nabídl Soulu vzájemné sblížení a jednání o účasti severokorejské delegace na únorové zimní olympiádě.

FBI dostala dokumenty o schůzkách Trumpova týmu s Rusy

Společnost Trump Organization, firma zastřešující realitní byznys prezidenta Donalda Trumpa, předala vyšetřovatelům „velký balík“ dokumentů o událostech, schůzkách a konverzacích, které se v období mezi červnem 2015 a lednem 2017 odehrály v newyorské Trump Tower, centrále Trump Organization. Oznámila to televize CNN. Mezi soubory elektronické pošty a záznamy schůzek jsou i informace vztahující se k setkání z června 2016, kdy skupina lidí blízkých Trumpovi včetně jeho syna Donalda v Trump Tower jednala s ruskou advokátkou Nataljí Veselnickou, napojenou údajně na Kreml.

USA dál trápí mrazy a sněhová kalamita

Kruté mrazy a přívaly sněhu ani dnes severoamerický kontinent neopouštějí, mohutná bouře postihla hlavně východ Spojených států. Půlmetrové závěje zablokovaly dopravu prakticky na celém atlantickém pobřeží USA, situaci komplikuje prudký vítr a na některých místech i záplavy. Záchranáři hlásí nové oběti. Společnost Energy Corp, která vlastní jadernou elektrárnu na východě státu Massachusetts, kvůli kalamitě uzavřela její provoz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek