Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Předávání filmových cen Zlatý glóbus ovládl film Tři billboardy kousek za Ebbingem. Ve Vietnamu soudí bývalého člena vedení komunistické strany kvůli ztrátám petrochemického podniku. Po přestřelce v Mexiku zemřelo 11 lidí. Co důležitého ze světa byste dnes měli vědět?

Zlatým glóbům vládl snímek „Tři billboardy“ a téma sexuálního násilí

Filmovým cenám Zlatý glóbus vévodily v neděli v Los Angeles snímek Tři billboardy kousek za Ebbingem režiséra Martina McDonagha a miniseriál Sedmilhářky, oba získaly čtyři trofeje. Tři billboardy kousek za Ebbingem o boji matky za spravedlnost po znásilnění a vraždě dcery byly vyhlášeny nejlepším dramatem, bodovaly i v dalších hlavních kategoriích. Podle mnohých film odráží jedno z hlavních témat dnešní doby - boj proti sexuálnímu násilí a nerovnosti pohlaví.

Ve Vietnamu začal proces kvůli ztrátám petrochemického podniku

Ve Vietnamu začal velký proces s 22 osobami obviněnými ze způsobení ztrát státnímu petrochemickému podniku PetroVietnam. Mezi obviněnými je i bývalý člen vedení komunistické strany, jenž je podle agentury Reuters po desetiletích prvním členem politbyra, který je v zemi souzen. Na lavici obžalovaných usednul také podnikatel, který byl podle Německa unesen do Vietnamu z Berlína.

Po přestřelce v Mexiku zemřelo 11 lidí

Při přestřelce mezi místními obyvateli, obecní policií a státními policisty zemřelo v neděli nedaleko mexického přímořského letoviska Acapulco jedenáct lidí. Informovaly o tom mexické úřady. Přestřelka v zemědělské obci La Concepción se podle nich nejprve strhla poté, co obecní policisté zatkli mladého muže za nepřístojné chování během městských oslav. Při tomto incidentu zamřelo osm místních obyvatel. Poté na místo dorazili vojáci a státní policie. Zabiti byli tři obecní strážci pořádku, kteří jim vzdorovali. Při operaci bylo zatčeno také 30 členů lokální policie.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek