Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Evropský parlament bude diskutovat o pokroku ve vyjednáváních o brexitu. Německé ministerstvo vnitra zveřejní azylovou statistiku. Exploze v Antverpách zranila 14 lidí, jeden člověk je v kritickém stavu. Co důležitého ze světa byste dnes měli vědět?

Evropský parlament bude jednat o brexitu

Poslanci Evropského parlamentu budou dopoledne diskutovat s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem o prosincovém summitu Evropské unie. Na něm se probíral především pokrok v jednáních o brexitu, tedy o odchodu Velké Británie z EU, a také spolupráce v evropské obraně. Avšak dospět ke kompromisu ve sporu o migrační kvóty se šéfům členských států a vlád na summitu v Bruselu nepodařilo.

Německo zveřejní azylovou statistiku

Německý ministr vnitra Thomas de Maiziére (CDU) v Berlíně představí azylovou statistiku za loňský rok. Měla by ukázat, že do spolkové republiky loni poprvé po několika letech přišlo méně než 200 tisíc běženců. Zatímco v roce 2015, kdy vrcholila migrační krize, do Německa přišlo na 890 tisíc žadatelů o azyl, o rok později jejich počet klesl na 280 tisíc.

Exploze v Antverpách zranila 14 lidí

Silná exploze v Antverpách na severu Belgie, při které byly v pondělí zničeny tři domy, si vyžádala podle oficiální bilance 14 zraněných. Stav jednoho zraněného je kritický, dalších pět lidí je ve vážném stavu, napsala v noci na dnešek agentura DPA. Policie oznámila, že výbuch nesouvisí s terorismem. Místní média za příčinu označují explozi plynu.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek