Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Donald Trump údajně připravuje další exekutivní příkaz, který by se měl dotknout i legálních přistěhovalců a britský parlament začne formálně jednat o odchodu z Evropské unie. Jaké zahraniční zprávy byste dnes měli sledovat?

Trump chystá další exekutivní příkaz

Americký prezident Donald Trump chce začít deportovat i přistěhovalce, kteří ve Spojených státech pobývají legálně. Připravuje prý podle agentury AP další exekutivní příkaz. Dle něj by museli USA opustit ti legální přistěhovalci, kteří jsou závislí na příspěvcích v nouzi. Všichni imigranti musejí podle platných regulí před vstupem do země prokázat finanční nezávislost. Pokud ale v současnosti pobírají státní pomoc, měli by prý podle připravovaného dekretu Spojené státy opustit.

Britský parlament začne jednat o brexitu

Britský parlament by měl začít projednávat zákon o aktivaci článku 50 lisabonské smlouvy, kterým začne jednání s Evropskou unií o odchodu Británie z evropského svazku. Britská premiérka Theresa Mayová už dříve oznámila, že půjde o takzvaný Tvrdý brexit a nepředpokládá se, že by Velká Británie zůstala, byť částečně, zapojena do orgánů Evropské unie.

Poláci dnes zjistí, zda byl Walesa agentem tajné policie

Polský Institut národní paměti (IPN) upozornil, že se vyjádří k výsledkům grafologické analýzy spisu agenta někdejší tajné komunistické policie pod krycím jménem Bolek. Podle informací, které o víkendu unikly na veřejnost, experti dospěli k závěru, že rukopis se shoduje s rukopisem Lecha Walesy. Ten spolupráci s tajnou policií dlouhodobě vylučuje. Walesa byl vedoucím představitelem odborového hnutí Solidarita a v letech 1990 až 1995 prezidentem Polska.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek