Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Donald Trump se dnes setká s dalším důležitým státníkem, v Oválné pracovně přivítá kanadského premiéra. V Kalifornii musely své domovy opustit desetitisíce lidí, přehrada Oroville nezvládá přívaly vody a hrozí protržením. Co dalšího ze světa by vám dnes nemělo uniknout?

Trump se setká s kanadským premiérem

Donald Trump dnes přijme v Bílém domě kanadského premiéra Justina Trudeaua. Liberální kanadský politik hned po amerických volbách nabídl azyl všem, kteří byli s volbou nespokojení. S Trumpem se názorově rozcházejí hned v několika tématech. Trudeau například otevřel hranice syrským uprchlíkům, podporuje genderovou rovnost a boj proti změnám klimatu. Obě země tak napjatě čekají na výsledky prvního společného jednání. Trump na dnešek navíc ohlásil nový prezidentský výnos, kterým se zřejmě pokusí obejít o rozhodnutí soudu, které pozdrželo jeho zákaz vstupu do země pro některé muslimské občany.

Kalifornské přehradě hrozí protržení, úřady evakuovaly desetitisíce lidí

Americké úřady nařídily evakuaci nejméně 130 tisícům lidí, kteří bydlí v blízkosti vodní přehrady Oroville v Kalifornii. Její stabilitu ohrozil silný déšť a hrozí protržení nouzového přepadu. Vodní hladina v nádrži začala stoupat už v průběhu týdne kvůli silnému dešti a sněhu po letech, kdy Kalifornii sužovalo nebývalé sucho. Podobnou situaci největší přehrada USA ještě nezažila, za padesát let své existence hladina tak vysoko nevyšplhala.

Ceny Grammy ve znamení Adele, proměnila všechny nominace

Adele ovládla ceny Grammy. V noci proměnila všechny své nominace a získala pět zlatých gramofonů. Její hlavní soupeřka v 59. ročníku těchto cen americká zpěvačka Beyoncé, která byla nominovaná v devíti kategoriích, dostala dvě Grammy. Pět cen Grammy dostal posmrtně britský hudebník David Bowie a jeho album Blackstar. Česká zástupkyně pěvkyně Magdalena Kožená nominaci neproměnila.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek