Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Trump na příští týden ohlásil vydání dalšího imigračního výnosu a v Mnichově začíná třídenní bezpečnostní konference, kde vystoupí americký viceprezident Mike Pence nebo ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Jaké zprávy ze světa se dnes vyplatí sledovat?

Odvolací soud v USA už nejedná o Trumpově imigračním výnosu

Americký odvolací soud zastavil projednávání sporu o dočasné omezení vstupu do USA pro lidi ze sedmi převážně muslimských zemí, které spustil exekutivní příkaz prezidenta Donalda Trumpa. Reagoval na Trumpovo prohlášení, že příští týden vydá další protiimigrační dekret, který nahradí ten původní. O plánovaném výnosu informovalo také ministerstvo spravedlnosti, které zároveň uvedlo, že by se odvolací soud už neměl věnovat přehodnocení verdiktu, který ponechal původní Trumpovo nařízení zmrazené. 

V Mnichově startuje bezpečnostní konference

Tradiční mnichovská bezpečnostní konference, které se účastní desítky vládních představitelů a špičky diplomacie, by se měla věnovat především transatlantickým vztahům a otázkám spojeným se zahraniční politikou amerického prezidenta Donalda Trumpa. Konference bude trvat tři dny a nejočekávanějším bodem programu je sobotní projev amerického viceprezidenta Mikea Pence. Pro řadu evropských politiků je to vůbec první možnost osobního setkání s vrcholnými představiteli nové americké administrativy. Kromě Pence zde nebude chybět také ministr obrany James Mattis, ministr vnitřní bezpečnosti John Kelly ale také ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Dalšími tématy konference má být situace v Sýrii a na Ukrajině.

Tropickou bouři na Mosambiku nepřežilo nejmíň sedm lidí

Mosambik, který zachvátila tropická bouře Dineo, hlásí v důsledku přírodní katastrofy nejméně sedm obětí. Na 130 000 lidí jednoho z nejchudšího státu světa, který se potýká s hospodářskou krizí, přišlo o střechu nad hlavou. Bouře do země jihovýchodní Afriky dorazila ve středu a provázel ji silný déšť a vítr o rychlosti víc než 100 kilometrů v hodině. Bouře začíná slábnout a přesouvá se dál do vnitrozemí, hrozí zde ale záplavy. Zasáhnout by mohla také Jihoafrickou republiku a Zimbabwe.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek