Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Malajsie má další dva podezřelé z vraždy Kim Čong-nama a výroční zpráva Amensty International kritizuje světové politiky za šíření strachu a nenávisti a konkrétně Česko za výpady proti migrantům. Jaké další zprávy se dnes vyplatí sledovat?

Malajsie dopadla další podezřelé z Kimovy vraždy

Malajsijské úřady mají další dva podezřelé z vraždy Kim Čong-nama, bratra severokorejského diktátora. Oba skočili u výslechu. Jeden z nich je druhým tajemníkem velvyslanectví Severní Koreji v Malajsii. Druhý je napojený na severokorejskou leteckou společnost Air Koryo. V souvislosti s vraždou už malajsijská policie zatkla dvě ženy, přítele jedné z nich a minulý pátek Severokorejce Ri Čong-čchola, který žije v Malajsii. Policie pátrá po dalších čtyřech občanech Severní Koreje, kteří z Malajsie odjeli v pondělí, kdy byl Kim Čong-nam otráven.

Americký ministr zahraničí se shodl s Pekingem na nutnosti řešit hrozbu KLDR

Ministr zahraničí Spojených států Rex Tillerson se během včerejšího telefonického rozhovoru s předním čínským diplomatem Jang Ťie-čchem shodl, že je potřeba řešit hrozbu, kterou pro světovou bezpečnost představuje severokorejský režim. Obě země považují za rostoucí nebezpečí jaderný program a vývoj balistických střel Severní Koreji. Mluvili také o obchodních vztazích a o možné spolupráci v boji proti terorismu a nadnárodní kriminalitě.

Politici šíří strach a nenávist vůči běžencům, tvrdí zpráva AI

Dodržování lidských práv ve světě se v loňském roce výrazně zhoršilo, uvádí ve své výroční zprávě lidskoprávní organizace Amnesty International. Podle AI za to mohou politici, kteří používají rétoriku strachu a nenávisti podobné té z 30. let dvacátého století. „Ať už se jedná o Trumpa, (maďarského premiéra) Orbána, (tureckého prezidenta) Erdogana nebo (filipínského prezidenta) Duterteho, stále více politiků, kteří se označují za bojovníky proti establishmentu, se ohání agendou, která z jedněch činí honicí psy a z jiných obětní beránky,“ uvedl generální tajemník AI Salil Shetty. Česko zpráva kritizuje za výpady proti migrantům a lidem, kteří jim pomáhají.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek