Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Vyhlašování nejprestižnějších filmových cen světa proběhlo v noci na pondělí v Los Angeles. Favorizovaný muzikál La La Land si Oscara pro nejlepší film neodnesl, ačkoliv byl nejprve vítězem vyhlášen. Ukázalo se totiž, že šlo o omyl. Co dalšího byste dnes měli vědět?

Vyhlašování Oscarů

V Los Angeles tradičně v noci na pondělí proběhlo slavnostní vyhlašování filmových cen Oscar. Nejvíce sošek si odnesl muzikál La La Land, mimo jiné za režii pro Damiena Chazellea a pro nejlepší herečku v hlavní roli, Emmu Stoneovou. Tvůrci snímku se nakrátko radovali i z ceny za nejlepší film roku, záhy se ale ukázalo, že se herec Warren Beatty při vyhlašování spletl a nejdůležitější ocenění tak po korekci získal snímek Moonlight. Ten pojednává o dospívání homosexuálního černošského chlapce ve Spojených státech. Cenu za nejlepší mužský výkon v hlavní roli získal mladší bratr slavného herce Casey Affleck, za účinkování ve vedlejších úlohách byli oceněni Mahershala Ali a Viola Davisová.

Fúze LSE a Deutsche Börse

Před rokem se veřejnost poprvé dozvěděla o plánech na fúzi burzovních společností LSE (London Stock Exchange) a Deutsche Börse. Projekt ale možná nakonec nebude moct být realizovaný. Experti z LSE se vyjádřili ve smyslu, že spojení jejich firmy s německou společností nejspíše neschválí Evropská komise. Londýnský gigant totiž nehodlá přistoupit na požadovaný prodej většinového podílu v jedné ze svých divizí. Komise po LSE požaduje, aby prodala svůj 60procentní podíl v platformě pro elektronické obchodování s dluhopisy MTS. Tento požadavek LSE považuje za nepřiměřený a domnívá se, že prodej podílu by byl obtížně proveditelný a poškodil by její aktivity. Firma rovněž uvedla, že bude i nadále pracovat na realizaci spojení s Deutsche Börse. Dodala však, že tato fúze nebude možná, pokud komise nezmění svůj postoj. Evropská komise se ke zprávě LSE odmítla vyjádřit.

Alegorický vůz vjel do lidí

Po víkendu, kdy ve třech případech vjel vůz do lidí v Německu, Velké Británii a USA, nehoda poznamenala také tradiční karneval v Riu de Janeiru. Na začátku vystoupení nejlepších škol samby se jeden z alegorických vozů vymkl kontrole a vjel do davu přihlížejících návštěvníků. Zraněno bylo nejméně osm lidí, z toho dva těžce. O teroristický útok se nejednalo, obsluha vozu nad ním ztratila kontrolu v důsledku deště. Agentura AP přinesla svědectví jednoho z účastníků, kterého vůz minul jen o pár centimetrů. „Bylo to velmi rychlé. Viděl jsem, jak bylo zraněno několik novinářů fotografujících v blízkosti vozu. Nevzpomínám si, kdy jsem tu naposledy viděl nehodu,“ řekl muž novinářům.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek