Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Je to oficální, Ivanka Trumpová bude pracovat v Bílém domě. Turecko ukončilo vojenskou operaci na severu Sýrie a v Rusku nevědí, co se zabaveným alkoholem. Co se dnes vyplatí sledovat?

Ivanka Trumpová bude oficiálně pracovat v Bílém domě 

Ivanka Trumpová se oficiálně stane neplacenou zaměstnankyní Bílého domu jako asistentka prezidenta. Trumpová původně měla pro svého otce pracovat neoficiálně. S tím však nesouhlasila řada právních expertů, kteří žádali, aby byla vázána stejnými etickými pravidly jako ostatní federální zaměstnanci.

Turecko dokončilo vojenskou operaci na severu Sýrie

Turecko dokončilo svou vojenskou operaci na severu Sýrie, která byla podle Ankary cílená na ochranu tureckých hranic před teroristy. Uvedla to turecká Národní bezpečnostní rada (MGK), podle níž skončila akce úspěšně. Premiér Binali Yildirim podle agentury Reuters nicméně prohlásil, že další akce mohou následovat.

Turecko zahájilo operaci nazvanou Štít Eufratu loni v srpnu. Pozemní jednotky podporované nálety se soustředily na boj proti radikálním islamistům z organizace Islámský stát (IS), ale zároveň i proti kurdským milicím YPG, které byly jednou z nejúspěšnějších sil v boji proti IS.

Ruská inspekce nemá kam dávat zabavený alkohol, sklady jsou plné

Ruské ministerstvo vnitra vyzvalo ke změně zákona, která by umožnila zlikvidovat zabavený alkohol z ilegálních palíren ještě před příslušným rozhodnutím soudu. Podle ministra Vladimira Kolokolceva jsou sklady plné a zajištěnou produkci už není kam dávat. Sklady jsou prý po střechu plné. Situaci zhoršil dekret prezidenta Vladimira Putina, který zakazuje pustit do oběhu pašovanou produkci ze zemí, které vůči Rusku vyhlásily embargo. Moskva na sankce odpověděla odvetou.