Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Německý soud se bude zabývat případem Syřana, který chtěl podle obžaloby způsobit teroristický útok v Kolíně nad Rýnem. Poláci si připomenou sedmileté výročí od pádu letadla s vrcholnými politickými a vojenskými představiteli u Smolenska. Co dalšího by vám ve světě nemělo uniknout?

Německý soud rozhodne o mladistvém teroristovy ze Sýrie

Německý soud by mohl vynést rozsudek nad šestnáctiletým Syřanem, který podle obžaloby chystal v Kolíně nad Rýnem teroristický útok. Mladík, který v Německu žádal o azyl, měl podle dřívějšího vyjádření vyšetřovatelů vazby na Islámský stát. Vrchní státní zástupce Ulf Willuhn uvedl, že Syřan plánoval útok s výbušninami.

Poláci si připomenou katastrofu u Smolenska

V Polsku si lidé v pondělí připomenou výročí tragické nehody, při které v dubnu 2010 v troskách vládního letounu zahynul tehdejší prezident Lech Kaczyński a prakticky celé vrcholné vedení polské armády. Polská prokuratura na začátku dubna obvinila dva ruské letecké dispečery a „třetí osobu" pobývající na řídící věži smolenského letiště, že smolenskou leteckou katastrofu úmyslně způsobili.

Budou uděleny Pulitzerovy ceny

Večer budou v New Yorku uděleny Pulitzerovy ceny za žurnalistiku a literaturu. Ocenění, které od roku 1917 uděluje Kolumbijská univerzita, se uděluje v celkem dvaceti kategoriích. Cena je pojmenována po americkém novináři maďarského původu Josephu Pulitzerovi.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek