Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Americký ministr zahraničních věcí bude jednat se svým protějškem Sergejem Lavrovem v Moskvě. V Německu ve středu pokračuje vyšetřování úterních explozí na autobus fotbalového klubu Borussia Dortmund. Co dalšího by vám ve světě nemělo uniknout?

Rex Tillerson jedná v Moskvě

Americký ministr zahraničí Rex Tillerson bude pokračovat v rozhovorech se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem, je možné, že během odpoledne se americký politik setká i s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Podle zdrojů listu Kommersant v ruské diplomacii se rozhovory točí především okolo spolupráce USA s Ruskem ohledně severokorejského problému, jehož přednostní vyřešení sliboval Donald Trump ještě před zvolením americkým prezidentem.

Borussia Dortmund se utká s Monakem, pokračuje vyšetřování úterních explozí

Pokračuje vyšetřování explozí, které v úterý večer poškodily autobus sportovního klubu Borussia Dortmund a poslaly jednoho z jejích hráčů s lehkými zraněními do nemocnice. Odložené čtvrtfinále Ligi mistrů, v němž se v úterý večer měla Borussia utkat s týmem Monaka, se uskuteční ve středu v 18.45.

Evropská Komise se bude zabývat Maďarskem

Evropská komise se ve středu na své pravidelné schůzi bude zabývat děním v Maďarsku v souvislosti se zákonem mířícím na Středoevropskou univerzitu (CEU) a obecněji stavem právního státu v zemi. Maďarský parlament schválil minulý týden zákon omezující působení zahraničních vzdělávacích zařízení v zemi. Podle kritiků je norma namířena proti CEU, kterou v roce 1991 založil americký miliardář maďarského původu George Soros, kritik nynější maďarské vlády Viktora Orbána.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek