Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Ruský premiér Dmitrij Medveděv podá poslancům zprávu o činnosti vlády, je možné, že se bude věnovat i svým majetkovým poměrům. Britští zákonodárci budou hlasovat o vyhlášení předčasných parlamentních voleb. A co dalšího se dnes ve světě vyplatí sledovat?

Medveděv se bude zodpovídat poslancům

Ruský premiér Dmitrij Medveděv vystoupí před poslanci ruské Dumy se zprávou o činnosti vlády. Očekává se, že jeho hlavním poselstvím bude informace o zastavení hospodářského poklesu a vytvoření podmínek pro budoucí ekonomický vzestup. Poslanci podle zavedených zvyklostí dostanou prostor k dotazům, média nevylučují, že tématem budou i otázky směřující k majetkovým poměrům premiéra. Toho nedávno opoziční vůdce Alexej Navalnyj obvinil z obohacování na úkor státu.

Britové budou schvalovat předčasné volby

Britská Dolní sněmovna bude hlasovat o vyhlášení předčasných parlamentních voleb, které chce premiérka Theresa Mayová uspořádat 8. června. Ke schválení předčasných voleb je potřeba souhlas dvou třetin poslanců, tedy i části opozice, nicméně očekává se, že záměr Mayové projde hladce. Rozhodnutí uspořádat předčasné volby oznámila Mayová nečekaně včera, svůj krok zdůvodnila nejednotou současného parlamentu v otázkách chystaného odchodu Británie z EU.

Donald Tusk bude svědčit

Předseda Evropské rady a bývalý polský premiér Donald Tusk přijede do Varšavy, aby svědčil v kauze spolupráce polské kontrarozvědky s tajnými službami jiného státu. Někdejší lídr liberální Občanské platformy, který stál v čele polských vlád v letech 2007 až 2014, bude svědčit v případu vedeném proti bývalým šéfům vojenské kontrarozvědky. Ti byli obviněni ze spolupráce se zpravodajskými službami jiné země bez potřebného pověření předsedou vlády.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek