Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Kvůli teroristickému útoku, který se stal ve čtvrtek v Paříži, zrušili kandidáti na francouzského prezidenta své mítinky v závěru kampaně, naplánované na dnešek. Střelcem, který ve čtvrtek večer v centru Paříže zabil policistu a dva další zranil, byl podle médií 39letý Francouz. Policie jej již vyšetřovala v souvislosti s terorismem. Co dalšího se dnes ve světě děje?

Útok v Paříži

Střelcem, který ve čtvrtek večer v centru Paříže zabil policistu a dva další zranil, byl podle médií 39letý Francouz. Policie jej již vyšetřovala v souvislosti s terorismem, uvedla agentura AFP. Při útoku, k němuž došlo tři dny před nedělním prvním kolem francouzských prezidentských voleb, byla lehce zraněna kolemjdoucí zahraniční turistka. Pachatel podle policejních zdrojů francouzských médií cíleně zahájil palbu na policejní hlídku a následně byl zabit. Policie zatím stále zjišťuje, zda měl komplice, a provádí razie v Paříži a okolí. Útok vyšetřuje protiteroristické oddělení pařížské prokuratury.

Americký soudce zváží posvěcení dohody s Volkswagenem

Americký soudce Sean Cox rozhodne, zda schválí vládní dohodu s Volkswagenem o urovnání jeho emisního skandálu. Německá automobilka v rámci dohody přiznala vinu a souhlasila se zaplacením 4,3 miliardy dolarů. Volkswagen je největší automobilkou v Evropě, loni vystřídal japonského konkurenta Toyota v čele světového automobilového trhu, když zvýšil globální prodej o téměř čtyři procenta na rekordních 10,3 milionu vozů.

Začíná zasedání MMF a SB

Ve Washingtonu budou jednat ministři financí a guvernéři centrálních bank skupiny nejvýznamnějších světových ekonomik G20, začne tak hlavní část rozhovorů jarního zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB). Finanční představitelé budou diskutovat o stavu globální ekonomiky a o tom, jak zajistit pokračování jejího oživení.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek