Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Severní Korea si připomíná 85. výročí vzniku korejské lidové armády, jeho součástí jsou i vojenské manévry. Výbor americké Sněmovny reprezentantů vyslechne šéfy tajných služeb ohledně ruského vměšování do amerických prezidentských voleb. Co dalšího se dnes ve světě děje?

Severní Korea slaví a pořádá další vojenské manévry

Severní Korea uspořádala dnes při příležitosti 85. výročí založení své armády rozsáhlé vojenské cvičení s ostrými střelbami. Manévry probíhají na východním pobřeží KLDR kolem města Wonsan, údajně za účasti severokorejského vůdce Kim Čong-una. V souvislosti s výročím západní politici spekulovali o možnosti dalšího severokorejského jaderného nebo raketového testu, to ale dostupné zprávy nepotvrdily. Do jihokorejského přístavu Pusan dnes dorazila americká jaderná ponorka USS Michigan, ke Korejskému poloostrovu se rovněž blíží americká letadlová loď USS Carl Vinson s doprovodnými plavidly.

Americký sněmovní výbor vyslechne šéfy tajných služeb

Výbor Sněmovny reprezentantů pro tajné služby dnes na uzavřeném slyšení vyslechne šéfy FBI a NSA Jamese Comeyho a Mika Rogerse ohledně ruského vměšování do amerických voleb. Tajné služby již dříve vměšování Moskvy do amerických voleb připustily. „Vyhodnotili jsme, že Putin a ruská vláda dávali jasnou přednost nově zvolenému prezidentu Trumpovi,“ píše se v lednové zprávě tajných služeb USA. „Rovněž jsme vyhodnotili, že Putin a ruská vláda usilovali o to pomoci zvolenému prezidentu Trumpovi v jeho šancích na zvolení, jestliže to bude možné, tím, že zdiskreditují ministryni Clintonovou.“

Ministři EU budou jednat o evropských fondech

Ministři zemí EU odpovědní za evropskou problematiku budou dnes jednat o problematice evropských fondů. Součástí jejich agendy je například návrh na jednodušší pravidla čerpání fondů či debata o zvýšení účinnosti a relevance politiky soudržnosti a o její budoucnosti po roce 2020. Za Českou republiku se schůzky zúčastní ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek