Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Finalisty francouzských prezidentských voleb čeká tříhodinová televizní debata. Prezidenti Ruska a Turecka se sejdou v černomořském letovisku Soči. Co dalšího se dnes vyplatí sledovat?

Finalisty prezidentských voleb ve Francii čeká televizní duel

Finalisty francouzských prezidentských voleb Marine Le Penovou a Emmanuela Macrona čeká večer televizní duel, který může ovlivnit volební preference před nedělním hlasováním. Zhruba tříhodinovou debatu favorizovaného centristy Macrona a nacionalistky Le Penové budou od 21:00 SELČ vysílat obě hlavní francouzské televizní stanice TF1 a France 2.

Putin bude jednat s Erdoganem

Prezidenti Ruska a Turecka, Vladimir Putina a Recep Tayyip Erdogan, se sejdou v černomořském letovisku Soči, tématem jejich rozhovorů bude syrská krize a případné dodávky ruských zbraní. Podle ruských médií se Turecko intenzivně zajímá zejména o dodávky moderních protiraketových systémů S-400, kremelský mluvčí tuto záležitost před Erdoganovým příjezdem označil za „citlivou". Během tohoto měsíce se turecký prezident hodlá setkat i s šéfem Bílého domu Donaldem Trumpem.

Řecký soud projedná údajnou špionáž Čechů

Řecký soud projedná případ dvou Čechů obviněných ze špionáže. Martin Pezlar a Ivan Buchta podle řeckých úřadů jako zaměstnanci softwarové firmy pořizovali pro novou hru snímky vojenských objektů v citlivé oblasti u hranice s Tureckem. Dvojice byla v Řecku zadržena před pěti lety na ostrově Limnos, po zaplacení kauce byli Pezlar a Buchta propuštěni z vazby, v níž strávili čtyři měsíce. Do České republiky se vrátili v lednu 2013. Tento týden v pondělí oba muži odletěli do Řecka, aby se zúčastnili soudu.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek