Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Na Aljašce se scházejí ministři zahraničí osmi států Arktické rady a premiér Bohuslav Sobotka se vrací ze státní návštěvy Lucemburska zpět do Česka, kde mezitím pokračuje vládní krize. Co by vám dnes nemělo uniknout? 

Na Aljašce se schází Arktická rada, setkají se i Lavrov a Tillerson

Na Aljašce se scházejí ministři zahraničí osmi států Arktické rady, tedy USA, Ruska, Kanady, Dánska, Finska, Islandu, Norska, Švédska. V agendě mají především zhodnocení dvouletého amerického předsednictví v radě, které bylo podle americké diplomacie zaměřeno na „udržitelný rozvoj a ochranu životního prostředí v Arktidě“. Předsednictví v radě po USA převezme Finsko.

Sobotka se rozloučí s Lucemburskem

Čtvrtek je závěrečný den návštěvy premiéra Bohuslava Sobotky v Lucembursku. Premiér má v plánu setkání s předsedou lucemburského parlamentu Marsem di Bartolomeem a lucemburským velkovévodou Jindřichem I., návštěvu a prohlídku katedrály Notre-Dame či položení květin u hrobu Jana Lucemburského.

Evropská komise zveřejní ekonomickou předpověď

Evropská komise ve čtvrtek zveřejní svou jarní markoekonomickou předpověď. Materiál se bude zabývat vývojem ekonomik zemí Evropské unie, ale rovněž i některých dalších států, pro letošní rok i následující období. Predikci dopoledne představí evropský komisař pro hospodářské a měnové záležitosti Pierre Moscovici.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek