Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Prezident Miloš Zeman přilétěl na oficiální návštěvu Číny, italský soud se bude zabývat případem kapitána, který potopil loď Costa Concordia a zabil 32 lidí. Co dalšího se dnes ve světě děje?

Prezident Zeman přilétá do Číny

Prezident Miloš Zeman zahájí svou týdenní návštěvu Číny, na programu dnes má setkání se svým protějškem Si Ťin-pchingem, s předsedou komise pro dohled nad bankami Kuo Šu-čchingem a s předsedou spoečnosti Linglong Tyres. Spolu se Zemanem do Číny odcestovala i početná delegace českých podnikatelů a politiků. Někteří ministři ale účast kvůli vládní krizi odmítli.

Italský soud se opět zabývá kapitánem potopené výletní lodi

Italský odvolací soud vynese rozsudek v případu bývalého námořního kapitána Franceska Schettina, jehož výletní loď Costa Concordia v roce 2012 ztroskotala. Neštěstí si vyžádalo 32 lidských životů. Schettino, jemuž hrozilo až 26 let vězení, byl v únoru 2015 odsouzen na 16 let odnětí svobody; dostal rovněž pětiletý zákaz velet lodi a doživotní zákaz výkonu veřejné funkce. Zatím nepravomocný rozsudek potvrdil již jednou italský odvolací soud v květnu 2016.

Eurozóna zveřejní makroekonomická data

Evropský statistický úřad zveřejní data o březnovém vývoji průmyslové výroby v eurozóně. Kromě toho se během dne objeví i další makrodata. Německo vydá zprávu o vývoji harmonizovaného indexu dubnových spotřebitelských cen; data o inflaci budou později odpoledne zveřejněna i v USA. Největší ekonomika světa později rovněž vydá i zprávu o vývoji dubnového maloobchodního obratu.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek