Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Automobilka Škoda dnes ve švédském Stockholmu poprvé veřejně představí nástupce svého modelu Yetti – vůz Karoq. Vyšetřováním aféry s údajným zasahováním Ruska do amerických prezidentských voleb byl pověřen bývalý šéf FBI Robert Mueller. Co dalšího nás dnes ve světě čeká?

Ruský vliv na volební kampaň v USA vyšetří exšéf FBI Mueller

Americké ministerstvo spravedlnosti pověřilo bývalého ředitele Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Roberta Muellera, aby vedl zvláštní vyšetřování možné spolupráce mezi Ruskem a zástupci předvolební kampaně nynějšího amerického prezidenta Donalda Trumpa s cílem ovlivnit loňské prezidentské volby. Trump reagoval prohlášením, že doufá, že případ bude velmi rychle uzavřen a že se prokáže, že k žádné takové spolupráci nedošlo. Mueller oznámil, že jmenování přijímá a slíbil úkol splnit co nejlépe dle svých schopností. Podle agentury AP a Reuters byl Mueller vybrán jako nezávislý vyšetřovatel uprostřed rostoucího tlaku opozičních demokratů, aby se prověřením celého případu ujal někdo mimo rezort spravedlnosti v naději na objektivnější vyšetření záležitosti.

Poprvé zasedá nová francouzská vláda premiéra Philippea

Ve Francii poprvé zasedá nová vláda pravicového konzervativce Édouarda Philippea, ve které jsou ministři pocházející z různých stran politického spektra. Nový centristický prezident Emmanuel Macron dodržel v 22členném kabinetu i rovnost mezi pohlavími - ve vládě usedne 11 mužů a 11 žen. Kromě premiérského postu obdržel další politik republikánů Bruno Le Maire funkci ministra financí. Za socialisty je v kabinetu dosavadní ministr obrany Jean-Yves Le Drian, který povede francouzskou diplomacii. Centristy zastupuje v rezortu spravedlnosti François Bayrou, který v předvolební kampani pomohl Macronovi se vyhoupnout do postavení favorita.

Škoda ve Švédsku poprvé ukáže nástupce Yetiho Karoq

Automobilka Škoda dnes ve švédské metropoli Stockholm poprvé veřejně představí nástupce svého kompaktního SUV Yeti pod názvem Karoq. Ten by měl na trh přijít ve druhé polovině letošního roku, vyrábět se bude v závodě Škody v Kvasinách. Oproti Yetimu se Karoq prodloužil o 16 centimetrů na 4,38 metru, šířka je 1,84 metru, tedy o 3,5 cm více. Zavazadlový prostor se zvětšil o 106 litrů na 521 litrů, což je nejvíce ve své třídě.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek