Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

Velká Británie drží smutek za oběti teroristického útoku v Manchesteru. Policisté zadrželi v souvislosti s činem 23letého muže a uvedli, že sebevražedný atentát má na svědomí Salman Abedi. Terorista se včera večer odpálil u haly, ze které odcházeli návštěvníci koncertu, mezi nimi i mnoho dětí. Co důležitého se dnes ve světě děje?

Teror v Manchesteru

Teroristický útok v multifunkční hale v anglickém Manchesteru, kde koncertovala americká zpěvačka Ariana Grande, nepřežilo 22 lidí, mezi nimi i děti a mladiství. Policie sebevražedného atentátníka identifikovala jako Salmana Abediho. Zatím není jasné, zda útočník jednal sám, nebo mu s přípravou pomáhali další lidé. K akci se přihlásilo radikální hnutí Islámský stát, jak je v podobných případech obvyklé. V souvislosti s útokem policisté zadrželi 23letého muže. České ministerstvo zahraničí nemá informace, že by mezi mrtvými či zraněnými byli Češi. Britské politické strany v reakci na tragédii přerušily kampaň před předčasnými parlamentními volbami.

Trump mluvil v Izraeli o míru

Prezident USA Donald Trump během návštěvy Izraele nešetřil optimismem ohledně dosažení míru na Blízkém východě. Ujišťoval, že židovský stát i Palestinci mají k uzavření mírové dohody dostatek vůle. Konkrétní fakta o deklarovaném pokroku ale neoznámil. Vyhnul se i dalším sporným otázkám, ať už jde o budování židovských osad na okupovaných územích, status Jeruzaléma nebo existenci palestinského státu. Trump v Jeruzalémě krátce navštívil památník obětem holokaustu Jad vašem. Izraelce ujistil o spojenectví USA.

Turecko dál hledá pučisty

Turecko v souvislosti s loňským zmařeným pokusem o puč pokračuje v rozsáhlých raziích. Nově vydalo 69 zatykačů na pracovníky kontrolního telekomunikačního úřadu a orgánu pro dohled nad kapitálovými trhy. Následně policie vyhlásila pátrání po 144 lidech včetně policistů, vojáků a prokurátorů. Dotčené osoby Ankara podezřívá z podpory hnutí duchovního Fethullaha Gülena, kterého Turecko označilo za strůjce. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek