Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

Za bombový útok na koncertě Ariany Grand v Manchesteru je zodpovědná skupina lidí, věří britská policie. V kontinentální Evropě se mezitím schyluje k audienci Donalda Trumpa, kterého v Belgii přijme král Filip. Do dalšího se nyní ve světě děje?

Za útok v Manchesteru je zřejmě odpovědná skupina lidí

Britská policie je přesvědčena o tom, že za pondělní teroristický útok v Manchesteru je odpovědná celá skupina lidí. Nyní tak usilovně pátrá po osobě, která použitou bombu sestavila a po dalších komplicích, řekl šéf manchesterské policie Ian Hopkins. V nemocnicích stále zůstává 64 zraněných, dvacet z nich je podle zdravotníků v kritickém stavu. Známa už je i identita poloviny z 22 obětí atentátu. Jsou mezi nimi i dívky ve věku osmi, patnácti a osmnácti let a několik rodičů, kteří čekali po skončení koncertu americké zpěvačky Ariany Grande na děti ve vstupní hale. Mezi mrtvými je i polský manželský pár.

Trump zamířil do Bruselu, přijme ho belgický král

Americký prezident Donald Trump přiletěl do Bruselu, kde rovnou z letiště zamířil do belgického královského paláce na audienci u krále Filipa. Kromě královského páru se Trump v paláci setká i s belgickým premiérem Charlesem Michelem. Poté Trump přespí na americkém velvyslanectví a ve čtvrtek dopoledne bude jednat s představiteli EU. Na čtvrteční odpoledne pak má americký prezident naplánován summit NATO. Pro Trumpa to bude první příležitost vidět pohromadě zástupce většiny evropských zemí, a spolu s novým francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem na něj proto budou upírány zraky většiny přítomných. 

Rusko udržuje strategickou rovnováhu s NATO

Ruská armáda obdržela tolik nových zbraní, že je s to udržet strategickou rovnováhu se Severoatlantickou aliancí (NATO), uvedl v ruském parlamentu ministr obrany Sergej Šojgu. Současně zdůraznil, že ruské výdaje na obranu jsou mnohem nižší než v případě Spojených států a i Číny. „Strategická raketová vojska se přezbrojují na moderní rakety Jars, které se vyznačují zvýšenou schopností překonat protiraketovou obranu protivníka,“ řekl Šojgu, podle kterého jsou tyto rakety již ve výzbroji devíti pluků.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek