Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

Letouny mezinárodní koalice pro boj s terorismem pod vedením Spojených států zaútočily v pátek ráno na syrské město Majádín. Zemřelo minimálně 80 rodinných příslušníků islamistů včetně 33 dětí. Co dalšího se právě teď odehrává ve světě?

Nálet na Majádín nepřežilo 80 příbuzných teroristů

Bezmála padesátitisícové město Majádín na východě Sýrie, které ovládá teroristická organizace Islámský stát, se v pátek ráno stalo terčem protiteroristické koalice pod vedením USA. Podle údajů zveřejněných AFP s odkazem na exilovou Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR), zahynulo minimálně 80 rodinných příslušníků radikálů včetně 33 dětí. Při náletu byla zasažena obecní budova, ve které se příbuzní bojovníků Islámského státu ukrývali, čísla vycházejí z údajů zdravotnických zařízení v Majádínu. SOHR informovala už dříve o koaličních náletech ve středu a čtvrtek, kdy zahynulo 50 civilistů, kteří rovněž patřili do rodin teroristů z Islámského státu.

Útok na koptské křesťany v Egyptě

Egyptští Koptové čelili dalšímu útoku, který má za následek 28 obětí na životech a více než dvě desítky zraněných. Křesťané cestovali dvěma autobusy a malým nákladním autem do kláštera v provincii Mínja jižně od Káhiry, když je zastavili neznámí muži a zahájili palbu. V oblasti žije početná koptská menšina, celkem v Egyptě tvoří Koptové asi 10 % z 94milionové populace země. Atentát striktně odsoudilo Německo prostřednictvím mluvčího ministerstva zahraničí, jak informuje tamější tisková agentura DPA: „Tento druh terorismu proti lidem s jinou vírou je strašlivý, hrozný, je to jednoduše jen tragédie.“

Německo proti odpůrcům vakcín

Spolková republika chce proti odpůrcům očkování dětí nasadit tvrdší postup než dosud. Podle návrhu zákona, který by měl parlament schválit příští týden, by měly mateřské školy povinnost hlásit zdravotním úřadům každého rodiče, který jim nebude schopen předložit důkaz, že se o očkování svého potomka neporadil s pediatrem. Povinnost předložit takový dokument byla v Německu uvedena do praxe v polovině roku 2015, rodičům za neočkování dětí hrozí pokuty, jejichž maximální výše může být 2 500 eur (cca 66 000 Kč).

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek