Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

Německá police zadržela Syřana, který plánoval teroristický útok v Berlíně. Teprve 17letého mladíka úřadům nahlásili členové rodiny. Francouzští celníci zadrželi stimulanty pro islamisty mířící do Česka. Co důležitého se dnes děje ve světě?

Německá police překazila útok v Berlíně

Německá policie zadržela 17letého Syřana, kterého podezřívá z přípravy sebevražedného teroristického útoku v Berlíně. Policejní zátah proběhl na severovýchodě spolkové země Braniborsko v obci Gerswalde. Podle braniborského zemského ministra vnitra Karla-Heinze Schrötera poslal Syřan své matce elektronickou zprávu, ve které se o plánovaném atentátu přímo zmínil. Schröter upřesnil, že vyšetřovatelé přišli na stopu mladíka díky upozorněním z jiných německých spolkových zemí. Podle agentury Reuters ho úřadům nahlásili členové jeho rodiny.

Ve Francii zadrželi stimulanty pro islamisty mířící do Česka

Francouzští celníci zabavili v lednu a v únoru na pařížském letišti Roissy asi 135 kilogramů stimulantu Captagon, přezdívaného droga džihádistů. První várka 350 tisíc tablet tohoto léku zadržená na začátku ledna byla schována v průmyslových formách. Zásilka podle celní správy směřovala z Libanonu do České republiky. Konečnou destinací drogy byla ale podle ní Saúdská Arábie. Druhá zásilka směřovala z Libanonu do Afriky. Francouzská celní správa uvedla, že jde o první dodávku Captagonu zadrženou ve Francii. Její hodnotu na černém trhu odhadli celníci na 1,5 milionu eur (téměř 40 milionů Kč).

Europarlament řeší situaci českých médií

Rizika politického zneužívání médií v České republice projednávají v Bruselu poslanci z Výboru pro občanské svobody, právo a vnitřní záležitosti Evropského parlamentu. Podvečerní jednání předchází čtvrteční debatě o stejném tématu na plénu europarlamentu. Téma se na program dostalo poté, co v ČR na veřejnost pronikly nahrávky údajně dokazující, že tehdejší vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš ovlivňoval obsah médií, která v minulosti vlastnil. Sám Babiš prohlásil, že by evropské instituce neměly zasahovat do vnitřních záležitostí České republiky

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek