Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

Evropský parlament jednal o svobodě médií v České republice, americký prezident Donald Trump oznámí, jak se USA postaví k závěrům pařížské klimatické konference. Co dalšího se ve světě děje právě teď? 

Evropský parlament jednal o médiích v Česku

Eurokomisařka pro obchod Cecilia Malmströmová dnes v úvodu diskuse pléna europarlamentu o riziku politického zneužívání médií v České republice připomněla omezené pravomoci Evropské komise v otázce svobody a plurality médií. Upozornila, že komise se může do věci vložit jen když je ohrožena unijní legislativa. To se v nynějším případě podle švédské komisařky neděje. Někteří čeští europoslanci uvedli, že projednávání stavu médií v České republice v souvislosti s uniklými nahrávkami, kde bývalý ministr financí Andrej Babiš hovoří s novinářem média, které vlastnil, bylo zbytečné a vedlo pouze k tomu, že si Česko v Bruselu utrhlo ostudu.

Trump dnes večer oznámí rozhodnutí o pařížské klimatické dohodě

Americký prezident Donald Trump dnes večer ohlásí své rozhodnutí ohledně pařížské dohody o ochraně klimatu z roku 2015. Rozhodnutí o dohodě, kterou zpochybňuje od své loňské volební kampaně, hodlá zveřejnit ve 21:00 hodin středoevropského letního času. "Oznámím své rozhodnutí o pařížské dohodě ve čtvrtek ve 03:00 p.m. (21:00 SELČ), c Růžové zahradě Bílého domu. Učiňme Ameriku opět skvělou!" napsal prezident na svém twitterovém účtu. O povaze svého rozhodnutí se nezmínil. V amerických médiích převažuje názor, že hlava státu se od dohody rozhodla ustoupit, i když o detailech se stále jen spekuluje.

Příčinou loňské havárie letadla s Alexandrovci byla chyba pilota

Ruské ministerstvo obrany ukončilo vyšetřování letecké katastrofy z konce loňského roku, při níž se nedaleko jihoruského letoviska Soči zřítil letoun se členy slavného souboru Alexandrovců. Podle šetření byla pravděpodobné příčinou chyba pilota, který krátce po startu ztratil orientaci, poté stroj spadl do Černého moře. Na palubě byli takřka všichni členové pěvecké části Alexandrovova souboru, 64 z nich zahynulo.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek