Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

Rusové ovlivňovali prezidentské volby, prohlásil během senátního slyšení bývalý ředitel FBI James Comey. Dodal však, že prezident Donald Trump mu výslovně nenařídil, aby vyšetřování jejich vlivu ukončil. Britové v předčasných volbách vybírají nový parlament. Předseda Evropské komise Jean Claude Juncker kritizoval Česko za neochotu přijímat uprchlíky. Co důležitého se dnes děje ve světě?

Rusové ovlivňovali volby, řekl Comey v Senátu

Bývalý ředitel amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) James Comey během slyšení v Senátu prohlásil, že neexistují pochyby o ruském zasahování do loňských prezidentských voleb v USA. Před senátním výborem pro dohled nad tajnými službami si řekl, že Trump mu nenařídil vyšetřování kauzy zastavit, ale chtěl po něm, aby upustil od prověřování jeho tehdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna. Comey dodal, že Trump zjevně podmiňoval jeho setrvání ve funkci loajalitou vůči šéfovi Bílého domu.

Britové volí nový parlament

Obyvatelé Británie vyrazili k předčasným parlamentním volbám, které mohou na dlouhá léta určit podobu vztahů jejich země s Evropskou unií. Právě tzv. brexit je pro řadu z nich hlavním tématem hlasování. Těmi dalšími jsou otázky daní či zdravotních a sociálních služeb. Průzkumy favorizují konzervativce premiérky Theresy Mayové, na které se ovšem opoziční labouristé vedení Jeremym Corbynem v závěru kampaně dotahovali. Podle údajů několika volebních komisí v centru Londýna kolem 15:00 SELČ byla účast mírně nadprůměrná. Místnosti se zavřou ve 23 hodin českého času.

Juncker kritizuje Česko kvůli migrantům

Česká republika přijímá pomoc od Evropské unie, a měla by proto prokázat solidaritu při společném řešení migrační krize. Při návštěvě Prahy to prohlásil předseda Evropské komise Jean Claude Juncker. Reagoval na oznámení české vlády, že už nepřijme žádné další migranty podle kvót, které členské země schválily předloni. Juncker také prohlásil, že všechny země EU chtějí demokratickou, prosperující a bezpečnou Evropu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek