Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

Severní Korea poprvé otestovala mezikontinentální balistickou raketu. Podle analytika agentury AP s ní může zasáhnout území Aljašky. Rakousko uvažuje o zavedení kontrol na hranici s Itálií. Německá kontrarozvědka varuje před dalšími teroristickými útoky. Co důležitého se dnes děje ve světě?

Severní Korea poprvé otestovala mezikontinentální raketu

Severní Korea oznámila, že vůbec poprvé úspěšně vyzkoušela mezikontinentální balistickou raketu. Spojené státy a Jižní Korea předtím uvedly, že střela, kterou Pchjongjang vypálil ze svého území a která dopadla do Japonského moře, byla raketou středního doletu. Pchjongjang tvrdí, že nyní je schopen zasáhnout prakticky jakékoliv místo na Zemi. Podle zbrojního analytika agentury AP může otestovaná raketa zasáhnout území Aljašky.

Rakousko chce zavést kontroly na hranici s Itálií

Pokud se nynější zvýšený příliv migrantů opět nezpomalí, obnoví Rakousko už velmi brzy kontroly s pomocí vojáků na své hranici s Itálií. K Brennerskému průsmyku už podle rakouského ministra obrany Hanse Petera Doskozila armáda přesunula čtyři obrněná vozidla. Italské ministerstvo zahraničí si kvůli Doskozilovu vyjádření předvolalo rakouského velvyslance.

Německá kontrarozvědka varuje před dalšími útoky

Německá civilní kontrarozvědka počítá s dalšími teroristickými útoky islamistů v Německu. Loni jich zaznamenala pět, dalších sedm pokusů o útoky ztroskotalo nebo se jim podařilo zabránit. Počet salafistů, tedy islámských fundamentalistů, v Německu se zvýšil na 10 100. Podle šéfa Spolkového úřadu na ochranu ústavy Hanse-George Maassena zažívá Evropa od začátku roku 2015 dosud nepoznanou vlnu islámského terorismu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek