Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

Abú Bakr Bagdádí je zřejmě opravdu po smrti. Informaci o zabití vůdce tzv. Islámského státu, se kterou už dříve přišlo Rusko, dnes oznámila i sama teroristická organizace. Novým americkým velvyslancem v Česku bude zřejmě vlivný republikán Stephen King. Trumpův syn před schůzkou s ruskou právničkou věděl, že kompro na Hillary Clintnovou pochází z Kremlu. Co důležitého se dnes děje ve světě?

Islámský stát potvrdil Bagdádího smrt

Teroristická organizace Islámský stát oznámila, že její vůdce abú Bakr Bagdádí je mrtvý. Irácká televize Súmaríja citovala místní zdroj z provincie Ninive, podle něhož IS oznámil smrt svého vůdce v krátkém prohlášení v severoiráckém městě Tall Afar. IS v něm rovněž uvedl, že už vybral Bagdádího nástupce, aniž někoho jmenoval. Zprávu potvrdila exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR). Bílý dům a americké ministerstvo obrany ale i dnes uvedly, že takové informace nemají. O smrti lídra IS hovořila už minulý měsíc Moskva, jejíž zprávu ale jiné zdroje tehdy nepotvrdily.

Novým velvyslancem USA v Česku bude podnikatel King

Novým americkým velvyslancem v ČR zřejmě bude podnikatel a dlouholetý člen Republikánské strany z Wisconsinu Stephen (Steve) King. Ten se v minulosti mimo jiné zabýval vyšetřováním porušování občanských práv pro FBI a působil také na ministerstvu zemědělství. Bílý dům oznámil návrh na jeho jmenování spolu s dalšími jmény nominovaných na velvyslanecké posty v jiných zemích. Nominace ještě musí potvrdit americký Senát.


Trumpův syn věděl, že kompro na Clintonovou dodává Kreml

Před schůzkou s ruskou právničkou napojenou údajně na Kreml dostal Donald Trump junior e-mail se vzkazem, že kompromitující informace na Hillary Clintonovou jsou součástí snahy ruské vlády pomoci kandidatuře jeho otce. S odvoláním na tři osoby obeznámené s obsahem vzkazu to napsal list The New York Times. Nejstarší syn prezidenta USA se loni setkal s právničkou Nataljou Veselnickou, která mu měla informace o Clintonové dodat. Veselnická ale v rozhovoru s televizí NBC News řekla, že žádný kompromitující materiál na Clintonovou neměla a že chtěla jednat o takzvaném Magnitského seznamu, který vystavuje americkým sankcím ruské činitele porušující lidská práva. Trump potvrdil, že schůzka se konala, žádné „důležité informace“ o soupeřce svého otce na ní ale prý nedostal.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek