Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

Na východě Ukrajiny probíhají nejtěžší boje za poslední dva roky. Ruské letectvo v Sýrii omylem zabilo několik tureckých vojáků. Prezident Vladimir Putin už se za incident omluvil a vyjádřil soustrast pozůstalým. Co dalšího se děje v zahraničí právě teď?

Tuhé boje na východě Ukrajiny

V minulých dnech zintenzivnily boje především v okolí města Avdijivka ležícího těsně u frontové linie, která se dotýká severního okraje Doněcka. Oblast se stala místem tvrdých bojů a dělostřeleckého ostřelování, z jejichž vyprovokování se povstalci a ukrajinská armáda vzájemně obviňují. Náměstkyně generálního tajemníka NATO Rose Gottemoellerová zdůraznila, že ačkoliv bylo příměří dojednané v Minsku porušováno za poslední dva roky takřka každodenně, události z posledních dní se nesmí stát „novým normálem“.

Rusové sestřelili turecké vojáky v Sýrii

Ruské letadlo mělo útočit na cíle Islámského státu, omylem ale zasáhlo budovu, ve které byli turečtí vojáci. Nejméně tři z nich zemřeli. Prezident Vladimir Putin už Ankaře vyjádřil soustrast a za incident se omluvil.

 

Německo a uprchlíci

Německá vláda chce zřídit nové centrum, které bude koordinovat vracení odmítnutých žadatelů o azyl do jejich vlasti. Informoval o tom deník Die Welt, podle něhož si od tohoto kroku kabinet slibuje výrazné zvýšení počtu vrácených migrantů. Nový úřad má podle podkladů pro dnešní jednání kancléřky Angely Merkelové a předsedů vlád spolkových zemí vzniknout v Berlíně během tří měsíců.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek