Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

EU pošle Ukrajině 600 milionů eur a francouzské úřady zatkly skupinu podezřelou z plánování teroristického útoku. Co se dnes dělo ve světě?

Otec Miroslava Farkase svého syna navštíví v Turecku

Markétě Všelichové a Miroslavu Farkasovi, které v listopadu zadržela turecká policie kvůli podezření z teroristických aktivit, hrozí sedm a půl až patnáct let vězení. Farkasův otec v rozhovoru pro INFO.CZ řekl, že se jeho syn cítí špatně a je překvapen, co se kolem něj děje. Na podmínky ve vězení si ale prý nestěžuje. Svého syna by chtěl během nejbližších čtrnácti dnů navštívit. Pomáhají mu v tom Miroslavovi přátelé, kteří se skládají na cestovní náklady, i čeští diplomaté, kteří pracují na vyřízení povolení.

Francie zmařila teroristický útok

Policie ve francouzském městě Montpellier zatkla tři muže a dívku podezřelé z plánování sebevražedného útoku na turisticky oblíbený cíl. Během domovní prohlídky byly u 22letého muže, který je známý radikálními postoji, nalezeny výbušniny. Známky radikalizace se projevily u jeho 16leté přítelkyně, která na sociálních sítích dříve vyjádřila touhu odjet do Sýrie bojovat po boku džihádistů nebo zaútočit na Francii.

EU pošle na Ukrajinu 600 milionů eur

V přepočtu víc než 16 miliard korun na pomoc Ukrajině má Evropská unie uvolnit během několika týdnů. Po jednání s ukrajinským premiérem Volodymyrem Hrojsmanem to řekl předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Podle jeho slov si Ukrajina, která za poslední dva či tři roky uskutečnila víc reforem než v předcházejícím dvacetiletí, evropské peníze zaslouží. „Ukrajinci mají právo něco za to konečně vidět,“ řekl šéf komise.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek