Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

Při atentátu na severu Sýrie zemřelo 60 lidí a víc než 100 se zranilo. Jeden z německých poslanců přišel s návrhem, který by snížil počet mužských migrantů přicházejících do Německa. Co dalšího se dnes dělo v zahraničí?

Bílý dům chtěl po FBI, aby popřela styky Trumpových poradců s Ruskem

Žádost Bílého domu, aby FBI vyvrátila mediální zprávy o kontaktech poradců prezidenta Donlada Trumpa s agenty ruských tajných služeb, úřad odmítl. Takováto přímá komunikace mezi Bílým domem a FBI je přitom velmi neobvyklá a jde o porušení tamních procedur. Trumpův mluvčí Sean Spicer ale odmítá, že by kterýkoliv z pracovníků Bílého domu vyvíjel na vyšetřovatele nátlak. FBI se ke kauze nechce nijak vyjadřovat.

Atentát na severu Sýrie si vyžádal nejméně 60 mrtvých

Nejméně 60 lidí zemřelo a přes 100 lidí bylo zraněno následkem výbuchu bomby ukryté v autě poblíž severosyrského města Al-Báb. Obětmi jsou jak civilisté, tak povstalečtí bojovníci. K útoku se nikdo nepřihlásil, podezření však padá na takzvaný Islámský stát, který se zřejmě mstí za územní ztráty. Ve čtvrtek totiž syrští povstalci podporovaní Tureckem ohlásili, že vstoupili do centra Al-Bábu. Město se už tři měsíce snaží kromě povstalců vybojovat i vládní jednotky.

Německo chce kvóty pro migrantky

Podle návrhu německého poslance vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) Kaia Wegnera je počet mužských migrantů přicházejících do Německa přemrštěný a přednost by se měla dát ženám. Přebytek mužů by podle něj mohl způsobit nerovnováhu ve společnosti. „Genderová kvóta, která by fakticky byla kvótou pro ženy, by obnovila rovnováhu pohlaví,“ dodal generální tajemník berlínské CDU. Návrh počítá s tím, že v případě převýšení počtu mužů nad počtem žen, by do země byly dále vpouštěny jen ženy, děti a páry. Po vyrovnání poměru by mohli začít přicházet zase všichni běženci bez rozdílu pohlaví. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek