Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

17letý mladík střílel po lidech ve škole na jihu Francie a osm jich zranil. Turecko ohlásilo, že končí s přijímáním uprchlíků z Řecka. Co dalšího se dnes dělo za našimi hranicemi? 

Při střelbě na škole ve Francii bylo zraněno osm lidí

Střelba se odehrála dopoledne na škole v jihofrancouzském městě Grasse. Na svědomí ji má 17letý student, který postřelil osm lidí včetně ředitele školy, na kterého předně cílil. Útočník, kterého k útoku dovedly spory se šéfem školy, měl u sebe pušku a dva granáty. Francouzské úřady se nejprve domnívaly, že jde o teroristický útok. Prostřednictvím mobilní aplikace proto vyzvaly obyvatele města, aby nevycházeli z domovů. Na místě zasahovalo i protiteroristické komando a mimořádná bezpečnostní opatření přijaly i další školy v okolí.

Turecko končí s přijímáním uprchlíků z Řecka

Ankara pozastavila klíčovou část dohody s Evropskou unií, a nebude tak přijímat žádné uprchlíky z Řecka, kteří sem nelegálně přišli z tureckého území. Oznámil to turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoglu, který zároveň pohrozil úplným vypovězením dohody. Ta pomohla výrazným způsobem snížit počet uprchlíků přicházejících do Evropy. K rozhodnutí Ankaru dovedly spory s Nizozemskem a Německem, kde z rozhodnutí místních úřadů nemohli ministři turecké vlády agitovat mezi svými krajany. 

Britská královna podepsala zákon o zahájení brexitu

Po pondělním schválení zákona o aktivaci článku 50 lisabonské smlouvy, který umožní zahájení procesu odchodu Velké Británie z Evropské unie, ho dnes formálně potvrdila britská královna Alžběta II. Nyní je na tahu britská vláda, která má článek 50 aktivovat do konce března. Následovat bude dvouleté jednání mezi Londýnem a Bruselem o podmínkách, za kterých ostrovní království unii opustí. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek