Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

Jedna žena zemřela a desítka dalších lidí byla zraněna při útoku v centru Londýna. Německo rozhodlo o vyhoštění dvou mužů podezřelých z teroristických aktivit. Jaké další zahraniční zprávy dneška by vám neměly uniknout? 

Londýnem otřásl teroristický útok

Útok v centru Londýna nepřežila nejméně jedna žena, asi deset lidí je zraněných, někteří z nich jsou ve velmi vážném stavu. Neznámý útočník, který podle prvních informací jednal sám, najel vozem do lidí na mostě nedaleko britského parlamentu a pak pobodal policistu. Okolí budovy parlamentu, kde ve stejnou dobu byla i britská premiérka Theresa Mayová, bylo uzavřeno a na místě zasahuje množství policistů.

Německo vyhostí islamistické radikály narozené v Německu

Německé úřady vyhostí dva muže ve věku 22 a 27 let do zemí Severní Afriky, odkud pocházejí jejich rodiče. Jsou totiž podezřelí z plánování teroristického útoku. Policie je zadržela po rozsáhlé akci, kdy na 450 agentů prohledalo celkem 11 bytů. Policisté zabavili několik vlajek Islámského státu a zbraně včetně mačet. Soud následně zamítl žádost obou mužů, aby k jejich deportaci do Alžírska a Nigérie nedošlo. V boji proti terorismu se jedná o průlomový krok a německé úřady slibují, že fanatici budou čelit síle zákona bez ohledu na to, kde se narodili.

Erdogan vyhrožuje Evropanům, že nikde nebudou v bezpečí

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan znovu kritizoval Německo a Nizozemsko za to, že nepovolily jeho ministrům agitaci na shromážděních pro exilové Turky. Zároveň obvinil Berlín a celou EU, že kážou, jak se má Turecko chovat a přitom sami nedodržují principy demokracie. „Pokud Evropa bude takto pokračovat, žádný Evropan nikde ve světě nebude moci bezpečně jít po ulicích. My, Turecko, vyzýváme Evropu, aby dodržovala lidská práva a demokracii,“ řekl Erdogan na akci pro místní novináře v Ankaře.