Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

Podezřelý z bombového útoku na autobus fotbalistů Burussie Dortmund byl sice podle vyšetřovatelů napojený na Islámský stát, důkazy o jeho zapojení do útoku chybí. Syrský prezident Bašár Asad odmítá nařčení z chemického útoku na vlastní lid s tím, že jeho armáda chemické zbraně nevlastní. Co dalšího se právě odehrává ve světě?

U podezřelých z bombového útoku na autobus fotbalistů chybí důkazy

Němečtí vyšetřovatelé nemají ani u jednoho z dvojice podezřelých důkazy, že by stáli za úterním útokem na fotbalisty Dortmundu, uvedlo ve čtvrtek německé státní zastupitelství. Vyšetřování tak pokračuje všemi směry. Otázky nadále vyvolávají netypická psaní, která kdosi nechal poblíž místa činu. Španělský fotbalový obránce Dortmundu Marc Bartra, který byl při úterním bombovém útoku na autobus Borussie zraněn a se zlomeninou v zápěstí a střepy v paži ještě v noci podstoupil operaci, by se měl na trávník vrátit zhruba za měsíc.

Asad odmítá nařčení z chemického útoku

Syrský prezident Bašár Asad v rozhovoru pro agenturu AFP odmítl nařčení, že by za chemickým útokem na provincii Idlíb stála syrská armáda. „Podle nás je to na sto procent výmysl. Náš dojem je, že Spojené státy jsou komplici teroristů a celou tuto historku vytvořily, aby měly záminku k útoku,“ řekl Asad v prvním interview od chemického incidentu v Chán Šajchúnu a americké odvety. „Chemické zbraně nevlastníme,“ dodal Asad.

Rusko musí vyplatit kompenzace za Beslan

Evropský soud pro lidská práva ve čtvrtek uložil Rusku vyplatit zhruba tři miliony eur (80 milionů korun) pozůstalým po obětech krvavého incidentu ve městě Beslan v ruské Severní Oseti. V září roku 2004 tam skupina teroristů zadržovala kolem 1200 lidí a při zásahu ruských bezpečnostních sil bylo zabito 334 rukojmích včetně více než 180 dětí. Podle četných kritiků zásahu ruských ozbrojených složek byl policejní zásah proveden neprofesionálně. Ruské ministerstvo spravedlnosti se proti rozsudku odvolá.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek