Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

Severokorejský režim disponující jadernými zbraněmi hrozí USA, že je obrátí v popel. Útočník, který nedávno zaútočil na koptské kostely v Egyptě, se vzdal policii. Co dalšího se dnes děje ve světě? 

Severní Korea chce USA obrátit v popel

Severokorejský režim znovu varoval Spojené Státy před „výjimečně tvrdým preventivním úderem“. Ten podle totalitního režimu rozdrtí americké invazní jednotky alokované v Jižní Koreji a obrátí v popel i samotné USA. Severokorejský režim si v antiamerických výrocích historicky libuje a podobná prohlášení jsou tak relativně častá.

Útočník na egyptské kostely se přihlásil policii

Muž, kterého egyptské úřady podezírají z podílu na předvelikonočních útocích na koptské kostely, se přihlásil na policii. Jmenuje se Mahmúd Muhammad Alí Hasan a byl odveden na velitelství egyptské národní bezpečnosti. Útoky na dva egyptské kostely 9. dubna si vyžádaly 45 životů, přihlásil se k nim Islámský stát.

V Sýrii zabíjel sarin, říká OPCW

Při nedávném útoku v Sýrii byl jednoznačně použit sarin nebo jemu podobná chemická látka, oznámila Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW), která útok ze 4. dubna vyšetřuje. „I když detailní analýza laboratorního vyšetřování bude ještě následovat, výsledky, které máme už teď k dispozici, jsou nevyvratitelné," řekl generální ředitel OPCW Ahmet Üzümcü.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek