Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

Německá policie zadržela Rusa podezřelého z útoku na autobus s fotbalisty Dortmundu a podle francouzských úřadů včera v centru Paříže útočil devětatřicetiletý Karim Cheurfi, který měl dlouhodobě potíže se zákonem. Jaké další zpráva ze zahraničí by vám dnes neměly uniknout?

Francie se probírá ze včerejšího teroristického útoku

Francouzská policie pokračuje ve vyšetřování včerejšího útoku na pařížské třídě Champs-Élysées, při kterém byl zabit policista. Jak se dnes ukázalo, sedmatřicetiletý policista Xavier Jugelé loni v listopadu dohlížel na znovuotevření hudebního klubu Bataclan, který byl zavřen po teroristickém útoku z roku 2015. Podle dosavadních výsledků vyšetřování včera v centru Paříže vraždil devětatřicetiletý Karim Cheurfi, který měl potíže se zákonem už od poloviny 90. let. Z vězení, kde si odpykával trest za pokus o trojnásobnou vraždu, byl propuštěn teprve předloni. Na útok dnes reagoval také francouzský premiér Bernard Cazeneuve, který kritizoval prezidentské kandidáty Francoise Fillona a Marine Le Penovou, že se snaží na včerejším incidentu nahnat politické body před nedělním kolem prezidentských voleb.

Asad si nechal chemické zbraně, tvrdí USA

Režim Bašára Asada si nepochybně ponechal chemické zbraně, uvedl dnes po jednání s izraelským ministrem obrany Avigdorem Liebermanem jeho americký protějšek James Mattis. „V mezinárodním společenství nemůže být pochyb o tom, že si Sýrie podržela chemické zbraně v rozporu s dohodou a svým prohlášením, že se veškerého arzenálu zbavila,“ řekl Mattis. Damašek se totiž po chemickém útoku z roku 2013 zavázal, že se své vojenské chemické výzbroje zbaví.

Němci zadrželi podezřelého z útoku na fotbalisty Borussie

Německá policie dnes zadržela osmadvacetiletého německého Rusa, kterého podezřívá ze spáchání útoku na autobus s fotbalisty Dortmundu. Deník Rheinische Post dnes uvedl, že ho úřady vedly již dlouho v patrnosti a že čin spáchal z finančních důvodů. Chtěl tak způsobit pád akcií bundesligového klubu a vydělat na něm. Plán se mu povedl – akcie klubu po útoku oslabily přibližně o dvacet eurocentů na 5.49 eura. Zadržený Rus pak v den útoku získal opce na akcie Borussie se splatností 17. června.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek