Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

Francouzský prezidentský kandidát Emmanuel Macron se dočkal podpory od pařížské mešity i od dosluhujícího prezidenta Françoise Hollanda. Německo uznává stále méně afghánských žádostí o azyl. Jaké další zprávy ze zahraničí by vám dnes neměly uniknout?

Macrona podporují Muslimové i Hollande

Představitelé pařížské velké mešity vyzvali francouzské muslimy, aby ve druhém kole prezidentských voleb dali hlas centristovi Emmanuelovi Macronovi. Jeho soupeřkou bude ve druhém kole voleb, které se uskuteční 7. května, šéfka krajně pravicové Národní fronty Marine Le Penová. Macrona podpořil i dosluhující prezident Francois Hollande.

Německo uznává stále méně žádosti o azyl Afghánců

Podíl počtu uznaných žádostí o azyl podaných v Německu migranty z Afghánistánu dále klesá. Pobyt v Německu v prvních dvou měsících letošního roku dostala méně než polovina žadatelů z Afghánistánu. V lednu a únoru německé úřady uznaly za oprávněné 47,9 procenta žádostí o azyl občanů Afghánistánu. V roce 2015 přitom kladně vyřídily ještě 77,6 procenta těchto žádostí a loni 60,5 procenta.

Ve Švédsku byl zatčen druhý podezřelý kvůli útoku ve Stockholmu

Švédská policie zatkla druhého podezřelého v souvislosti s teroristickým útokem, který si tento měsíc ve Stockholmu vyžádal čtyři oběti a 15 raněných. Podle prohlášení švédské policie byl podezřelý zadržený v neděli na žádost prokuratury po prověření blíže nespecifikovaného materiálu, který byl shromážděný po útoku. Policie dodala, že v současnosti se nebude k zatčení podrobněji vyjadřovat.