Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

Prezident Miloš Zeman přiletěl s podnikatelskou delegací na šestidenní návštěvu Číny. Jednal s tamním protějškem Si Ťin-pchingem a podpořil projekt nové Hedvábné stezky, od kterého si slibuje přínos pro Česko. Jaké další klíčové události se dnes staly za českými hranicemi?

Zeman se v Číně sešel s prezidentem Si Ťin-pchingem

Na úvod návštěvy Číny se prezident Miloš Zeman v Pekingu setkal se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Jak Zeman řekl, do Číny přijel proto, aby podpořil projekt novodobé Hedvábné stezky, která má posílit obchodní vztahy Číny s Evropou a dalšími oblastmi. Prý by byl rád, kdyby jedna z větví stezky vedla také přes Českou republiku. Si Ťin-pching během schůzky nevyloučil posílení spolupráce v oblastech jaderné energetiky, finančnictví, moderních technologií, turistiky nebo kulturní výměny.

Trump na twitteru vyhrožoval bývalému šéfovi FBI

Po překvapivém odvolání šéfa FBI Jamese Comeyho se mnozí agenti obávají, že krok prezidenta Donalda Trumpa ohrozí vyšetřování kauz. Ohroženo by mohlo být především rozkrývání vazeb Trumpova okolí na Rusko. Prezident mezitím pohrozil Comeymu na twitteru, „ať raději doufá, že neexistují žádné nahrávky“ jejich konverzace z doby před tím, než bývalý šéf FBI „začal vynášet do médií“.

Počet těžkých zbraní na Donbasu se zvýšil o 750 procent

Za poslední čtvrtrok vrostl na území kontrolovaném proruskými separatisty na východě Ukrajiny počet těžkých zbraní o 750 procent. Uvedla to agentura Unian s odkazem na zprávu americké zástupkyně při Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) Kate Byrnesové. Ta upozornila, že povstalci využívají těžkou výzbroj nejméně pětkrát častěji než ukrajinská armáda. Podle pozorovatelské mise OBSE se u dělící linie, ze které měla být vojenská technika stažena, nachází celkem 44 kusů těžkých zbraní, jako jsou tanky, děla nebo raketomety. 42 přitom patří právě proruským povstalcům, ukrajinské armádě prý pouze zbylé dva.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek