Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

Ministr vnitra Milan Chovanec v Bruselu potvrdil, že Česko nebude ustupovat v otázce přijímání běženců a Donald Trump označil vyšetřování vazeb jeho volebního týmu na Rusko za „největší hon na politika v americké historii“. Co dalšího se dnes dělo za českými hranicemi? 

Česko nadále odmítá uprchlické kvóty

Česká republika nezmění svůj odmítavý přístup k přijímání migrantů z Itálie a Řecka ani poté, co kvůli tomu Evropská komise některým zemím pohrozila řízením, které může skončit až před unijním soudem. Novinářům to v Bruselu řekl ministr vnitra Milan Chovanec. Jeho rezort prý odmítá ustupovat z důkladného prověřování migrantů, které by Česko mohlo od obou jihoevropských zemí přebírat v rámci přerozdělování podle kvót. Česko by mělo do září přijmout přibližně 2600 lidí, zatím převzalo jen 12 migrantů z Řecka. Hrozí mu proto pokuta, která by mohla činit až deset milionů eur (asi 270 milionů korun).

Trump zuří kvůli vyšetřování o napojení jeho lidí na Rusko

Členové volebního týmu Donalda Trumpa před podzimními volbami nejméně osmnáctkrát komunikovali s představiteli Ruska či lidmi napojenými na Kreml, uvedla s odvoláním na americké činitele agentura Reuters. Dosud veřejně neznámé telefonické a e-mailové rozhovory mezi Trumpovými poradci a osobami spojenými s prezidentem Vladimirem Putinem v rámci šetření údajného ruského vlivu na americké volby zkoumá FBI. Zvláštní vyšetřování o spolupráci mezi Ruskem a Trumpovými lidmi americký prezident označuje za hon na čarodějnice. „Je to vůbec největší hon na politika v americké historii!“ napsal Trump na twitteru.

Rusko a KLDR propojila nová lodní cesta

Severokorejský Rason a ruský Vladivostok ode dneška spojuje nový trajekt, který bude vyjíždět jednou týdně a má vozit zejména návštěvníky z Číny. Ti tak mohou navštívit Severní Koreu i Rusko během jedné cesty. Během první plavby loď Mang Gyong Bong převezla přibližně čtyři desítky lidí, zejména čínských turistů a Rusů vracejících se z návštěvy Severní Koreji. Pchjongjang tak rozšiřuje své spojení s okolním světem. Dosud byla cesta z KLDR do Ruska možná pouze po železnici nebo letecky.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek