Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité zprávy ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité zprávy ze světa, které se dějí právě teď

Britská premiérka Theresa Mayová čelí po teroristickém útoku kritice, že jako dlouholetá ministryně vnitra snížila početní stavy policie. Mezitím pokračuje vyšetřování atentátu, v rámci kterého policie zadržela 12 lidí. Co dalšího se dnes dělo za českými hranicemi?

Mayová je po atentátu pod tlakem, policie podniká další razie

Britská premiérka Theresa Mayová je po sobotním teroristickém útoku pod tlakem opozice i médií za to, že jako dlouholetá ministryně vnitra snížila početní stavy policie. Šéf labouristické opozice Jeremy Corbyn ministerskou předsedkyni vyzval k rezignaci. Policie mezitím pokračuje ve vyšetřování atentátu, který si v Londýně v noci na neděli vyžádal sedm obětí. Spekuluje se, že jeden z trojice teroristů žil v Irsku. Policie podniká razie a dosud zadržela 12 lidí. Identifikace zraněných a mrtvých ještě neskončila, Češi mezi nimi ale podle informací tuzemského ministerstva zahraničí nejsou.

Německo se s Tureckem nedohodlo na řešení sporu o Incirlik

Turecko nadále odmítá zaručit německým poslancům možnost navštěvovat vojáky bundeswehru působících na turecké letecké základně Incirlik. Pokus německého ministra zahraničí Sigmara Gabriela přesvědčit Turky, aby změnili názor, ztroskotal. Berlínu tak podle šéfa německé diplomacie nezbude nic jiného než své vojáky z Turecka stáhnout a přesunout je do jiné země v oblasti východního Středomoří. Na tureckých základnách Incirlik a Konya je v současnosti kromě vojáků řady dalších členských zemí Severoatlantické aliance také zhruba 270 německých vojáků.

Kvůli údajné podpoře terorismus šest zemí přerušilo vztahy s Katarem

Saúdská Arábie, Egypt, Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Jemen a poté také Maledivy oznámily přerušení diplomatických vztahů s Katarem. Jako důvod uvedly, že Katar podporuje teroristické organizace a destabilizuje bezpečnost v regionu. Rozpoutala se tak jedna z největších roztržek mezi blízkovýchodními ropnými velmocemi. Kvůli sporu stouply ceny ropy. Přímo v Kataru má spor dopad na zcela běžné věci jako jsou zásoby potravin, které země ve velkém dováží.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek