Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité zprávy ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité zprávy ze světa, které se dějí právě teď

Ruští hackeři napadli před loňskými volbami hlasovací software v USA. Kreml obvinění, s nímž přišla Národní bezpečnostní agentura, popírá. Britská police zveřejnila jméno třetího atentátníka, který útočil v centru Londýna. Povstalci v Sýrii zahájili útok na baštu Islámského státu. Co důležitého se dnes děje ve světě?

NSA: Rusko napadlo hlasovací software v USA

Ruští hackeři napadli podle zprávy Národní bezpečnostní agentury (NSA) několik dní před loňskými americkými prezidentskými volbami server nejméně jednoho dodavatele amerického hlasovacího softwaru. V uniklé zprávě se však nepíše, zda měl hackerský útok nějaký vliv na výsledky voleb. Mluvčí Kremlu obvinění popřel. Agentura AP informovala, že Američané zřejmě v souvislosti s útokem zadrželi 25letou ženu.

Britská police zveřejnila jméno třetího atentátníka

Britská policie zveřejnila totožnost třetího muže, který útočil v sobotu v centru Londýna. Atentát spáchal 22letý Ital Youssef Zaghba. Ten byl synem Maročana a Italky. Italská police mu loni zabránila v odletu z Boloně do Turecka, odkud se chtěl dostat do Sýrie. Identitu dalších dvou pachatelů atentátu úřady zveřejnily už v pondělí. Policisté dnes také prohledali dva domy v Londýně a zadrželi jednoho podezřelého. Ministerstvo zahraničí ČR doporučilo českým občanům, aby se v britské metropoli vyhýbali místům s vysokou koncentrací lidí a byli ostražití.

Povstalci v Sýrii zahájili útok na Rakku

Arabsko-kurdské povstalecké jednotky v Sýrii zahájily s podporou Spojených států útok na město Rakka. To je poslední významnou baštou teroristického hnutí Islámský stát (IS) v Sýrii. Podle velitele koaličních jednotek, amerického generálporučíka Steva Townsenda bude ale bitva o Rakku „dlouhá a obtížná“, zasadí však IS rozhodující úder. I po jejím dobytí generál očekává další těžké boje.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek