Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité zprávy ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité zprávy ze světa, které se dějí právě teď

Islámský stát poprvé zaútočil v Íránu. Atentátníci vnikli do mauzolea, kde se odpálili. Donald Trump oznámil jméno nového šéfa FBI. Bude jím bývalý úředník George Bushe. A co dalšího se dnes za hranicemi dělo?

Islamisté poprvé zaútočili v Íránu. Nejméně 12 lidí zemřelo

Neznámí ozbrojenci vtrhli do budovy íránského parlamentu a zaútočili na mauzoleum ajatolláha Rúholláha Chomejního, tam se jeden sebevražedný atentátník odpálil. Útok si vyžádal nejméně 12 mrtvých, nejvíc v budově íránského parlamentu. K úderům se přihlásil samozvaný Islámský stát, který dosud v Íránu podobně neoperoval. Nejprve byla hlášena střelba z budovy íránského parlamentu. Podle jednoho z poslanců, kterého citovala agentura Reuters, vnikli do budovy tři útočníci vyzbrojení pistolí a dvěma útočnými puškami a zabili člena ostrahy.

Trump oznámil jméno nového šéfa FBI. Je jím bývalý Bushův úředník

Americký prezident Donald Trump dnes na sociální síti Twitter oznámil, že na post šéfa Federálního úřadu pro vyšetřování navrhne Christophera A. Wraye. Wray v letech 2003 až 2005 působil jako vysoký státní úředník na ministerstvu spravedlnosti ve vládě prezidenta George W. Bushe. Vystřídat má Jamese Comeyho, kterého Trump odvolal, protože podle něj ztratil důvěru. Comey bude přitom ve čtvrtek vypovídat před senátním výborem pro dohled nad tajnými službami. Podle médií by měl potvrdit, že na něj americký prezident vyvíjel nátlak, aby zastavil vyšetřování bývalého bezpečnostního poradce Bílého domu Michaela Flynna, který odstoupil kvůli nejasným vazbám na Rusko.

Londýnský útok má osm obětí. Tělo Francouze vylovili z Temže

Poslední teroristické útoky v Londýně mají osmou potvrzenou oběť. Informuje o tom BBC s odkazem na policii. Mezi mrtvými je nejméně pět cizinců, naposledy přibyl 45letý Francouz Xavier Thomas, jehož tělo pátrací týmy vyzvedli z Temže. Další obětí je podle BBC mladá Australanka Sara Zelenaková. Nejméně dva lidé - Francouz a Španěl - se po atentátu v britské metropoli oficiálně stále pohřešují.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek