Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 oběti londýnského teroru: žena zemřela pod koly autobusu, policista nepřežil útok nožem

3 oběti londýnského teroru: žena zemřela pod koly autobusu, policista nepřežil útok nožem

Při středečním teroristickém útoku v centru Londýna v bezprostřední blízkosti budovy parlamentu zemřeli nejmíň tři lidé a útočník. Jednou z obětí je žena, kterou fotografové zachytili zaklíněnou pod koly autobusu. Druhým mrtvým je pobodaný policista, jak uvedl server The Guardian. Zraněním podlehl i postřelený útočník, jak informovala BBC. Zraněno je podle ní celkem asi 20 lidí, Češi mezi nimi podle dostupných informací nejsou.

Nečekaný úder v samém srdci Londýna otřásl Británií. Muž nejdřív na Westminsterském mostě najel do lidí a mnoho jich zranil, potom pobodal policistu u parlamentu, kde tou dobou byla i premiérka Mayová. Pak ho strážci pořádku postřelili.

Snímky z místa útoku ukazují kromě zraněných i samotný zásah proti útočníkovi. U nohy jednoho z policistů je vidět nůž použitý k vraždě.

Teroristický útok v LondýněTeroristický útok v Londýněautor: ČTK

Identita útočníka ani jeho motivy nejsou známé, stejně jako není jisté, zda skutečně jednal sám, jak tomu nasvědčovaly první informace. Policie celou událost šetří jako terorismus a zjišťuje, zda s přípravou útoku někdo nepomáhal.

Policie shání materiály, které by jí pomohly s identifikací muže. Jednalo se o člověka ve středním věku, kterého někteří svědci popsali jako muže asijského původu. Jediný dosud zveřejněný snímek zachycuje člověka v černém, který je v péči lékařů. Zraněním později podlehl.

Teroristický útok na fotografiích ve fotogalerii: