Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 rychlé zprávy: EU kárá UKIP, Trump mate Japonce a v Sýrii umírají civilisté

3 rychlé zprávy: EU kárá UKIP, Trump mate Japonce a v Sýrii umírají civilisté
 

Evropská unie bude po Straně nezávislosti Spojeného království nejspíš chtít miliony korun. A v Sýrii Asadova vojska s podporou Ruska dál tlačí na povstalce v Aleppu a jeho okolí. Znovu při tom umírali civilisté.

Za co utráceli Farage a jeho kolegové?

UKIP – Strana nezávislosti Spojeného království – asi bude muset zaplatit v přepočtu pět milionů korun. Podle auditu Evropského parlamentu utratila peníze za předvolební průzkumy. Měsíce před oficiální kampaní k referendu o brexitu také použila peníze z evropských fondů na průzkumy ohledně toho, jak je společnost nakloněná k odchodu z EU. Takové hospodaření je proti pravidlům unie.

Nigel Farage - předseda UKIPNigel Farage - předseda UKIPautor: Reuters

Zmatky v týmu Donalda Trumpa

Ani ne čtyřiadvacet hodin před první schůzkou se zahraničním politikem – japonským premiérem Abem – vysílalo okolí Donalda Trumpa zmatené signály. Japonští představitelé oznámili, že pořád neví kdy a kde v New Yorku k setkání dojde. „Je v tom zmatek,“ řekl jeden z nich. Taková setkání jsou obvykle pečlivě naplánová dlouho dopředu. Trump je bez předchozí politické zkušenosti v tomto ohledu nováčkem.

Donald Trump chystá setkání, Abeho tým tápe.Donald Trump chystá setkání, Abeho tým tápe.autor: ČTK/AP/Evan Vucci

V Sýrii umírali při bombardování další civilisté

Při bombardování obléhané východní části syrského Aleppa, kterou mají pod kontrolou povstalci, zemřelo nejméně 25 civilistů. Informovali o tom opoziční pozorovatelé, kteří situaci v zemi monitoruje z Velké Británie. Západní země, stejně jako aktivisté z organizací na ochranu lidských práv, obviňují syrské a ruské letectvo z toho, že cíleně míří na nemocnice, zalidněné pekárny, které jsou jedním z mála zdrojů zásob, a na další civilní infrastrukturu.

Syrské Aleppo. Útoky armády tam nabraly na intenzitě.Syrské Aleppo. Útoky armády tam nabraly na intenzitě.autor: Reuters

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek