Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

4 rychlé zprávy: Turci v NATO žádají o azyl, provoz letecké záchranky v Ústí, protiruské sankce pokračují

4 rychlé zprávy: Turci v NATO žádají o azyl, provoz letecké záchranky v Ústí, protiruské sankce pokračují

Turci ve službách NATO žádají o azyl. Po nevydařeném vojenském převratu se hromadí žádosti. Smlouvu o provoz letecké záchranky v Ústí nad Labem nesmí ministerstvo zdravotnictví podepsat. Představitelé velkých zemí trvají na protiruských sankcích. 

Bezpečnostních rámů na Pražském hradě zatím nepřibude

Pražský hrad nakonec pravděpodobně nezavede bezpečnostní rámy ve vstupu do katedrály sv. Víta. Záležet bude na bezpečnostní situaci a také na tom, jak se podaří zlepšit bezpečnostní kontroly při vstupu do hradního areálu. Vítá to podle něj i církev, protože instalace rámů by s sebou přinesla zpoplatnění vstupu do katedrály pro všechny návštěvníky.

U bočního vchodu na Pražský hrad z Hradčanského náměstí byly 23. srpna kvůli kontrolám nainstalovány dva bezpečnostní rámy. Turisté na vstup čekají delší dobu. Fronta kolem 11:00 sahala zhruba do poloviny Hradčanského náměstí.U bočního vchodu na Pražský hrad z Hradčanského náměstí byly 23. srpna kvůli kontrolám nainstalovány dva bezpečnostní rámy. Turisté na vstup čekají delší dobu. Fronta kolem 11:00 sahala zhruba do poloviny Hradčanského náměstí.autor: ctk

Turci ve službách NATO žádají hromadně o azyl

Řada Turků, kteří pracují v Severoatlantické alianci, požádala o azyl v zemích, kde pracovně pobývají. Stalo se tak po neúspěšném vojenském převratu, ke kterému došlo v červenci. Od té doby byly v Turecku v této souvislosti propuštěny ze zaměstnání, zadrženy či zatčeny desítky tisíc lidí. Země, kde lidé žádají o azyl, budou žádosti posuzovat individuálně.

Statisíce lidí v Istanbulu dorazily na demonstraciStatisíce lidí v Istanbulu dorazily na demonstraciautor: Reuters

Letecká záchranka v Ústí nad Labem v ohrožení

Ministerstvo zdravotnictví zatím nesmí podepsat smlouvu na provoz letecké záchranky v Ústí nad Labem. Vyplývá to z opatření, které vydal Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Vítězem tendru na Ústecku se stala slovenská firma Air Transport Europe, zakázku ale u antimonoplního úřadu napadl její předchůdce, konkurenční společnost DSA. Vrtulníky slovenského dopravce podle ní v Česku nemají potřebnou certifikaci. Současná smlouva na provoz letecké záchranky vyprší na konci letošního roku.

Ministerstvo zdravotnictví vypsalo tendr na zajištění letecké záchranné služby v šesti regionech.Ministerstvo zdravotnictví vypsalo tendr na zajištění letecké záchranné služby v šesti regionech.autor: Pavel Ryšlink

EU od ruských sankcí zatím couvat nebude

Představitelé USA, Německa, Francie, Británie, Itálie a Španělska se dnes vyslovili pro pokračování protiruských sankcí. Platit by podle nich měly, dokud Moskva nenaplní minské dohody. Sýrii, Írán a Rusko navíc západní politici vyzvali, aby okamžitě přestaly s útoky na syrské město Halab.

Barack Obama a Angela MerkelováBarack Obama a Angela Merkelováautor: reuters

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek