Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

5 žen, které v amerických volbách uspěly

5 žen, které v amerických volbách uspěly

Vítězství Donalda Trumpa se zčásti interpretuje i jako prohra feminismu. Kromě prezidenta se ale volili i noví členové Sněmovny reprezentantů a třetina Senátu. Tam naopak ženy dosáhly hned několika úspěchů.

Kamala Harrisová

Kamala HarrisováKamala Harrisováautor: Reuters

Je to teprve druhá Afroameričanka, která se probojovala do amerického Senátu, zároveň je první státní zástupkyní ve státě Kalifornie. Republikánka Harrisová zastává progresivní politiku. Jako senátorka bude usilovat o důslednější kontrolu držení zbraní, větší odpovědnost farmaceutických společností, rovná práva LGBT komunity a taky ochranu ženského zdraví. 

Catherine Cortezová Masto

Catherine Cortezová MastoCatherine Cortezová Mastoautor: Reuters

Půjde o první latinskoameričkou senátorku v historii Spojených států. Ve volbách porazila republikána Joa Hacka, který doteď působil ve Sněmovně reprezentantů. Cortezová chce jako vnučka mexického imigranta bojovat proti Trumpově rétorice, o které říká, že rozděluje společnost. Věří, že menšiny dělají Ameriku silnější.

Kate Brownová

Kate BrownováKate Brownováautor: Facebook

Demokratka Brownová se stane první guvernérkou z LGBT komunity. Poté, co jako mladá právnička zažila diskriminaci, rozhodla se hájit práva menšin na politické úrovni. Podporuje větší kontolu držení zbraní, rozvoj enviromentální politiky, zájímá se o ženská práva a vzdělání.  

Tammy Duckworthová

Tammy DuckworthováTammy Duckworthováautor: Facebook

Veteránka, která se težce zranila ve válce v Iráku. V souboji o Senát porazila republikána Marka Kirka. Podporuje kontrolu zbraní, ženská práva a vyšší daně pro bohaté Američany. 

Ilhan Omarová

Ilhan OmarováIlhan Omarováautor: Youtube.com

Demokratická politička z Minnesoty se stane první somálsko-americkou muslimkou, která zasedne ve Sněmovně reprezentantů. Je hrdou feministkou, která do politiky ráda zapojuje ženy z ostatních menšin. Před tím než získala americké občanství, měla status uprchlíka.  

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek