Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

92letého exprezidenta Bushe náhle hospitalizovali

92letého exprezidenta Bushe náhle hospitalizovali

Bývalý prezident Spojených států George Bush starší je v nemocnici. Uvedla to vedoucí jeho kanceláře Jean Beckerová. Jeho stav je prý stabilní, důvodem jeho náhlé hospitalizace byly dýchcí obtíže.

Bush starší byl převezen do nemocnice v americkém Houstonu, kde žije se svojí ženou Barbarou. Bývalému prezidentovi, který je otcem další hlavy státu George Bushe mladšího, je 92 let. Podle vedoucí jeho kanceláře Jean Beckerové je ve stabilním stavu a „vede si dobře“. Léčba podle ní zabírá a Bush starší by se měl během několika dní vrátit domů. 

George Bush starší byl republikánským prezidentem Spojených států amerických v letech 1989 až 1993. Vstoupil do historie jako americký prezident, který dokončil se Sovětským svazem dohodu o rozsáhlém odzbrojení a ukončení amerického embarga. Rozhodl také o spuštění Operace Pouštní bouře, při které v roce 1990 osvobodil Kuvajt bohatý na ropu od irácké okupace.

Jeho synem je George Bush mladší, který byl americkou hlavou státu v období od roku 2001 do roku 2009. Jeho druhý syn Jeb Bush, který byl guvernérem na Floridě, chtěl kandidovat na prezidenta v loňských volbách, ale boj vzdal. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek