Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Airbnb nabídne uprchlíkům bydlení zdarma. Do pěti let jich chce ubytovat 100 tisíc

Airbnb nabídne uprchlíkům bydlení zdarma. Do pěti let jich chce ubytovat 100 tisíc

Společnost Airbnb přichytala projekt, v jehož rámci chce poskytnout ubytování uprchlíkům. Během pěti let by chtěla zdarma ubytovat 100 tisíc migrantů. Airbnb je tak další firmou, která se v této oblasti angažuje. Zapojit se hodlá i kavárenský řetězec Starbucks.

Airbnb už dříve shánělo bydlení lidem, kteří museli opustit své domovy například po přírodních katastrofách. Jak informuje server Fortune.com, nyní firma své charitativní aktivity rozšíří o pomoc uprchlíkům.

Ubytovávání migrantů by mělo fungovat na stejném principu jako běžný provoz služby. Lidé, kteří se do programu s názvem Open Homes zapojí, budou nabízet bydlení skrze aplikaci. Jedinou změnou bude nulová cena.

Airbnb se v pomoci uprchlíkům angažuje dlouhodobě. Už dříve společnost finančně podpořila Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) nebo Mezinárodní záchranný výbor. Od novinky si ale slibuje větší společenský dopad.

Vedení firmy v minulosti kritizovalo posun americké vlády v přístupu k uprchlíkům. „Zákaz vstupu pro uprchlíky nebo pro celou zemi do Ameriky není správný a musíme stát za těmi, kteří jsou jím poškozeni,“ napsal na Twitter zakladatel Airbnb Brian Chesky poté, co prezident Donald Trump vydal později soudem zrušený exekutivní příkaz, kterým zakázal cestovat do USA občanům Sýrie a dalších šesti zemí.

 

 

Chesky v souvislosti s ním už tehdy vyzval lidi, kteří se ocitli kvůli nařízení v nouzi, aby ho kontaktovali. Dodal, že jim sežene bezplatné ubytování.

Představením Open Homes firma poskytne svým aktivitám technickou podporu. „Kdekoli, kde máme komunitu, můžeme lidem, kteří to potřebují, pomoci v řádech hodin. V některých případech jsme schopní zareagovat rychleji než vláda,“ tvrdí další ze spoluzakladatelů Airbnb Joe Gebbia. Cílem je zajistit ubytování 100 tisícům lidí během následujících pěti let.

Pětiletý horizont si pro své charitativní aktivity vytkla i další společnost. Výkonný ředitel kavárenského řetězce Starbucks Howard Schultz v lednu oznámil, že plánuje ve zmíněné době zaměstnat 10 tisíc uprchlíků.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek