Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Američané dopadli muže, který vyhrožoval židovským organizacím po celých USA

Američané dopadli muže, který vyhrožoval židovským organizacím po celých USA

Americká policie dopadla muže, který zřejmě opakovaně hrozil bombovým útokem. Jeho cílem měly být různé židovské organizace po celých Spojených státech. Podle agentury Reuters o tom informovala prokuratura. Antisemitské výpady v USA odsoudil v úterý ve svém prvním projevu k oběma komorám Kongresu prezident Donald Trump.

Zadrženého prokuratura identifikovala jako 31letého Juana Thompsona, dopaden byl v St. Louis ve státě Missouri. V telefonátech, ve kterých hrozil bombou, se podle vyšetřovatelů vydával za svou někdejší přítelkyni, aby jí ublížil.

Jedním z cílů jeho výhrůžných telefonátů byla i newyorská kancelář americké Ligy proti hanobení (ADL). Liga na konci února vypsala odměnu 10 000 dolarů (čtvrt milionu korun) na dopadení pachatelů, kteří na židovském hřbitově ve Filadelfii vyvrátili asi stovku náhrobních kamenů.

Některé židovské organizace viní z nárůstu počtu útoků Trumpa, jehož volební kampaň loni podpořili mimo jiné příznivci ultrapravice. Trump v únoru antisemitské útoky veřejně odsoudil, naposledy tak učinil i tento týden v Kongresu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek