Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Americká armáda se připravuje k útoku na KLDR, prohlásil velitel Dunford

Americká armáda se připravuje k útoku na KLDR, prohlásil velitel Dunford

Americká armáda připravuje vojenský zákrok proti Severní Koreji pro případ, že politické i ekonomické sankce selžou a Spojené státy budou muset bránit sebe a své spojence. Na schůzce s jihokorejskými armádními představiteli a prezidentem Mun Če-inem to dnes uvedl šéf amerického sboru náčelníků štábů Joseph Dunford. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na oznámení Soulu.

Americká armáda připravuje vojenský zákrok proti Severní Koreji pro případ, že politické i ekonomické sankce selžou a Spojené státy budou muset bránit sebe a své spojence. Na schůzce s jihokorejskými armádními představiteli a prezidentem Mun Če-inem to v pondělí uvedl šéf amerického sboru náčelníků štábů Joseph Dunford. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na oznámení Soulu.

Napětí mezi Pchjongjangem a Washingtonem se v posledních dnech zvýšilo kvůli obavám, že KLDR je schopná umístit jadernou hlavici do rakety, která může zasáhnout Spojené státy. Obě země si tak vyhrožují vojenskými zásahy. Severní Korea minulý týden oznámila, že vypracuje plán útoku na americký tichomořský ostrov Guam.

Jaderný program KLDR podle Dunforda představuje nebezpečí pro celé mezinárodní společenství. „(Dunford) ujistil, že americké jednotky jsou v plném rozsahu připraveny bránit naše spojence a Spojené státy,“ agentuře AP to dnes řekl mluvčí americké armády Darryn James.

Prezident Mun přitom dnes v samostatném prohlášení vyzval k mírovému řešení jaderné situace KLDR a uvolnění napětí na Korejském poloostrově.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek